Manapság van egyáltalán értelme még kamerát vagy fényképezőgépet venni, amikor az okostelefonokban is 8-10 mp-es kamera van?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről vagy egyáltalán mi az előnye egy középkategóriás, jobb (bridge) fényképezőgépnek és handycamnek, amikor a MP szinte ugyanaz?


Tény ami tény, én is a fényképezőgépemet szeretem jobban és azzal fotózok ha akarok, na de akarnék venni másikat, és elgondolkodtam, hogy van-e értelme. A kamerás felvételek is tulképpen csak memkártya kérdése aztán arra is mehet akkor több óra felvétel egész jó minőségben (akár HD-ben), nem?



2014. márc. 5. 08:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Voltam már egy jó pár koncerten és az elsődleges kérés az volt mindig a szervezők részéről, hogy mellőzzük a vakuhasználatot, pedig elég nagy nevek koncertjeit fotóztam már. :)
2014. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Aha, szóval a valódi kérdés: koncertfotó, sportesemény rögzítésnél melyik jobb. Ha a vízbeugrás elmosódik, akkor ott nincs elég fény.

Rövid válasz: maximálisan alkalmatlan erre a bridge és a mobil egyaránt. Ahol kevés fény van, oda DSLR kell, lehetőleg full frame. Ha mégis sikerült pár képed pl. mobillal ilyen körülmények között, akkor gondolom a mindenható megszánt téged és a technikai korlátok ellenére megajándékozott pár jó képpel, más okot nem tudok elképzelni. Vagy azok "jó képek" mégsem lettek annyira jók.

Tényleg tanulnod kellene még. Abból, amit írsz, nagyon érződik, hogy a technikai részletek hiányoznak. Simán keress rá youtube-on, koncert fotózás, esemény fotózás, mindent meg lehet már tanulni online.

Utána kellene venned egy DSLR-t + pár olcsóbb fényerős obit (50 1.4, 85 1.8) és nagyon sokat gyakorolni.

Ismerek egy srácot, aki rengeteg koncertet/bulit fotózott régebben, mostanság elég korrekt, alacsony áron oktat kezdő fotósokat (Bp.). Ha érdekel és írsz privátot, átküldöm az elérhetőségét.

2014. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!