Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon Coolpix L27 vagy Canon...

Nikon Coolpix L27 vagy Canon Powershoot A 800? Hozzáértő válaszoljon. Az írásom hosszú, utánanéztem! De ennél jobban nem értek hozzá:

Figyelt kérdés

Elromlott a gépem ezért egyiket megkell vennem. A cél AA méretű újratölthető ceruzaakkumulátorral működő digitális fényképezőgép vásárlása. 20 ezer körül-alatt. Ne röhögjetek ki, nem engedhetem meg, hogy drága gépet vegyek se most se a közeljövőben, ezért ebben az árkategóriában szeretném a "legjobbat" választani. Tudom, hogy a normális minőségű gép 50 ezer fölött kezdődik a jó pedig 100 ezres kategória és a csillagos ég.

Sok gépet megnéztem és letöltöttem és elolvastam a felhasználó kézikönyvüket is, majd arra jutottam, hogy ár érték arányban ez a kettő közül valamelyik jöhet szóba. Sajnos nincs nagy választék AA akkus gépek közt.

Többnyire kirándulásokon használom, táj-természet képeket készítek és rengeteget fotózom. Próbálom a gépből a legjobbat kihozni. Fontos a tartósság, szeretném ha sokáig tudnám használni. A hosszú távú használat, az egyszerű akkucsere és akkubeszerzés miatt mindenképp az AA-val működő mellett vagyok.

Képeket nem csak napos időben, hanem rossz fényviszonyok mellett is készítek.

A Nikonban jobban tetszik a külseje és, hogy kicsi, a géptest súlya könnyebb, mint a Canonnak. A kis gépeket szeretem. Továbbá van rajta HD videó, bár az utóbbi nálam nem feltétlen létkérdés. A Canonba a videominőség maximuma 640x480, az előző gépemen is ennyi volt és amire használom arra jó.

Ami az egyikben sem tetszik az a képek választható nagysága. Mivel a legkisebb 0,3 (640x480) nekem túl kicsi. Míg a következő fokozat már 2M (1600x1200) és habár ennek mérete egy 13x10-es fotónak felel meg, digitális formában túl nagy helyet foglal a kép (600-800 Kilobyte) és igen messze van az éles kép fogalmától. És lehet sok nagyobb méretet is választani, de ez az élesség rovására megy. Véleményem szerint 3x méretű optikai zoomnál teljesen értelmetlen a képfelbontás megapixeljeit 10-16-ra növelni. A régi gépem minden fényviszonyban teljesen tűrhető, sőt élvezhető képeket gyártott (1024 × 768) méretben szép, éles volt fotópapíron és digitális formában is élvezhető volt. Lehet megbánom, hogy nem veszek inkább egy 5x optikai zoomos régebbi de jó gépet használtan, de nem szeretek kéz alól venni, nálam a műszaki cikk legyen új és garanciális.A Canonban van egy érdekes tömörítési funkció amit nem értek. A 2M (1600x1200) kép a kézikönyv szerint 558 és 278 Kb méretben is menthető. Továbbá a nagyobb méretet is két különböző méretű tömörítési arányban menthető. A nagy kérdés az, hogy ez hogyan történik és vajon milyen minőséget kapok így? Elméletileg eltudom képzelni azt is, hogy ez javíthat a képek élességén. Persze az is lehet, hogy gyakorlatban pont rontja. Nem jönne rosszul, ha valaki értene ehhez bővebben. Összefoglalva nagyjából ugyan az a két gép, nekem dizájnra a NikonL27 tetszik, ahhoz, hogy műszakilag mi van bennük ahhoz annyira nem értek, a fent írt célokra akarom használni, ha valaki meggyőz, hogy minőségben jobb a Canon A800 nála akkor inkább azt választom. Egy dolog amitől tartok, hogy a Canonnál az LCD kijelzőt nem fogom látni rendesen erős fényviszonyoknál, olvastam erről tesztoldalakon. Míg a Nikonnál a rossz fényviszonyokban való képek sikertelenségéről, továbbá az akku gyorsabb fogyasztásáról olvastam negatív felhasználói véleményeket. Bár azoknak nem tudom, hogy van-e alapja, sok felhasználó nem tudja hogy kell egy gépet úgy használni, hogy normális minőséget kapjon és a fényképezőgéphez működéséhez szükséges műszaki kiegészítők kellő ismereteivel sincs tisztában. Ha valaki ért a gépekhez és venné a fáradtságot és ránézne erre a kettő gépre, hogy tanácsot adjon nekem azt megköszönném.



2014. márc. 6. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress a neten tesztképeket, ezzel kéne kezdeni.
2014. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 BazsiBácsi ***** válasza:

Én 2012 karácsonyra anyáméknak vettem egy Nikon L25-öt (az L27 elődje), arról tudok véleményt mondani. A két gép abban tér el, hogy az L25-ön 3× optikai zoom van, viszont jobb fényerővel rendelkezik az objektíve, ezáltal azonos fényviszonyok közt kisebb záridőt használ a gép.


Alapjáraton egy nagyon szerethető kis masina, ha az embernek arra kell, hogy bekapcsolja, és fotóz vele. Szép képeket csinál olcsósága ellenére (én 15e forintért vettem anno), és a fényerősebb objektívet meghálálja az ember szürkületkor, vagy erdős részeken. Lett előhivatva is belőle, ott se volt minőségi panasz.


Én nem röhöglek ki, hiszen nem mindenkinek telik drága gépekre (nekem se volt egyszerű megvenni, és még csak most jön a java). Amikor anyáméknak vettem én is így voltam vele, hogy ár/érték arányba a legjobb legyen 20e forintból. Rengeteget olvastam, és a Nikonra esett a választásom az egyszerűsége, és a jobb fényereje miatt (na meg a Canont felvitték karácsony előtt 20-ról 26-ra).


Amit javasolni tudok, hogy vegyél bele egy 8GB-os memória kártyát, és akkor nem fog zavarni, hogy mennyi helyet foglal egy kép. Az L25-be így legnagyobb felbontásba, legjobb minőségbe (10*) ~1500 kép ráfér.


De térjünk vissza a Canon A800 - Nikon L27 témához:

-A Nikonnak szélesebb a kezdő látószöge, így tájképekhez, vagy csoportképekhez, beltérben jobban használható.

-A Canonnak jobb a fényereje, így ugyanolyan fényviszonyok között kisebb záridőt használhat a gép.

-A Nikon tud ISO 80-at.

-Árban közel azonos.


Én a kettő közül biztos, hogy a Nikont venném meg, mert van tapasztalatom az L25-tel, nem vártam se minőséget, se sokat egy 15e forintos géptől, aztán mikor megvettem, és használtam lehidaltam. Ahhoz képest jó minőségű képet csinál, ahhoz képest jó minőségű videót csinál, ahhoz képest jól bírja az akksija, ahhoz képest az LCD képe jó, és használható. És hogy mihez képest? Hogy 15e forintba került. Nem azt mondom, hogy van olyan minőség, mint egy 40-50e forintos, de árban sincs ott.


Mikor odaadtam Nekik karácsonykor, az volt az első kérdés, hogy minek vettem Nekik fényképezőgépet. Most meg hamarabb itthon hagyják a telefont, mint a fényképezőgépet, ha elmennek valahova. Annyira egyszerű kezelni, hogy még Ők is tudnak jó képet csinálni úgy, hogy 2 gombot (bekapcsoló, exponáló), és a zoomot használják.


Itt van egy oldalon a két gépről teszt, és a velük készült képek:

[link]

[link]


Nézd át, lesd meg a képeket, és aludj rá vagy kettőt.

2014. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!