Egy alap objektív (Canon 18-55 mm átmérő 85 mm) objektívhez szeretnék egy előtét lencsét szerintetek ez megfelelő? Képminőségileg illetve mekkora nagyítást tesz majd lehetővé?

Figyelt kérdés
[link]

2014. márc. 9. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a 85 inkább 58 lesz szerintem.


Az általad linkelt lencse pedig 49 mm-es, tehát biztos nem lesz jó hozzá.


Amúgy az ilyen előtétlencsék általában elég gyenge képminőséget produkálnak.

2014. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha szeretnél makrózni, érdemes akár használtan ezt megvenni: Sigma EX 50 2,8 Macro Igaz, 50 ezer ft alatt nem nagyon van ilyen objektív, de olcsóbban (pl. 20e körül) van Sigma AF 70-300mm f/4-5.6 DG APO macro, de annak már annyira nem jó a felbontása és a kromatikus aberrációja.
2014. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem akkor semmi esetr se vegyek egy ilyet ? :/ tavasz most itt van most nincs pénzem uj objektívre ezért gondoltam h egy ilyen lencse és akkor virágokhoz elég lesz igen elírtam 58 as és a lencsénél 49 ir de a leirásba elvileg van 58 as is ^^ köszönöm a válaszokat :)
2014. márc. 11. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha makrózni akarsz, jobban jársz egy közgyűrű sorral, az nem torzít, hiszen nincs plusz lencse.


Persze ha csak kísérltetzni akarsz, ezt is kipróbálhatod, nem vesztesz sokat.

2014. márc. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!