Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A mai digitális fényképezőgéph...

A mai digitális fényképezőgéphez használható a filmes világból itt maradt vaku?

Figyelt kérdés

FUJI FILM FinePix SL 240 gépnek van vakupapucsa. Van egy régi 36-os leitzal-os vakum. Használható ez hozzá?

(A vaku nem kommunikál a géppel oda-vissza, csak a gépből jövő elektromos jelre elvillan.)


2014. ápr. 11. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg, (ha gép vakupapucsának a közepén van érintkező) akkor működnie kellene.
2014. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miután a kérdést kiírtam, itt mellettem valaki azt mondja, feszkó különbség van, s kiégeti a gép vakuvezérlését. :-(
2014. ápr. 11. 14:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értem:"feszkó különbség van"?


Én úgy tudtam, hogy a "vakupapucson" tulajdonképpen egy záróérintkező van amely kioldja a vaku villanását.

2014. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Használható, bár a mai gépek egyrészt többet tudnak (pl kommunikálnak a vakuval és vezérlik annak tükrét), hogy a megvillantott felület épp fedje a lencse által befogottat, másrészt ezzel automatikusan arra ösztönöznek, hogy vásárold meg a legújabb modellt.

Rengeteg olyan szituáció van, amikor működni fog a régi jól bevált vakud is.

Ki kell próbálni, és nem kell minden áron újat venni....

2014. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A "feszkó" nem vicc. A hagyományos vakuk talpán sokszor 1-200 volt mérhető. Ez a klasszikus érintkezőknek nem volt gond, de a digi gép elektronikáját hazavághatja. 6-12 V táján szinte biztosan problémamentes az elsütés, jelentősen magasabb talpfesz esetén erős fórumolvasgatásokat ajánlok vagy vedd fel a kapcsolatot márkaszervízzel.

A korrektül mérő automata (avagy kompjuteres) vakuk egész jól használhatóak digi gépen.

2014. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Körbejártam ezek nyomán a dolgot, s már nem is foglalkozom a régivel.

Sajna a kompatibilis vakuk majdnem, vagy többi kerülnek mint a gép (amit most akciósan 39.990 Ft-ért vettem meg. Külföldről lehet olcsóbb, de a gari érvényesítése meg nehezebb)

Szívem szerint tükörreflexeset vettem volna, de amíg régen filmest vehettem akár 3-4 darabot is egy havi fizetésemből, most a legolcsóbb is másfél havi pénz.

2014. ápr. 12. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!