Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Néhány alábbi fényképészeti...

Néhány alábbi fényképészeti terminológiával és technikával kapcsolatban adnátok nekem némi hasznos, ha lehet minél részletesebb és laikusabb magyarázatot, leírást és tanácsot, esetleg cikket, egyéb írást?

Figyelt kérdés

Annak is örülnék ha konkrét - akár linkelt képeken keresztüli - példákkal is ki tudnátok segíteni és magyarázatot adni hozzá.


pl.:

- kemény, lágy, szórt fény

- gyújtótávolság

- rekesznyílás

- iso

- fehéregyensúly

- vakut mikor hogy

- stb. ( amit még fontosnak találtok)


Van némi halovány fogalmam ezekkel kapcsolatban de az édeskevés.

Jelenleg nincs is semmi komoly technika a kezemben, de mégis érdekelne.


Ha valaki esetleg a google-t javasolná, annak jelezném, hogy ott is böngészem, de több szem többet lát alapon...



2014. máj. 1. 23:58
 1/8 A kérdező kommentje:

- érzékelők

- kamera kategóriák )kompakt,dslr,tükrös, stb)

- digitális kereső vs. tükrös kereső (már ha jól írtam)

- látószög

2014. máj. 2. 00:03
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Ezek a témák köteteket töltenek meg. Igen, gugli. Tucatnyi nagyon jó fotósuli és egyéb fejtágító van a neten magyarul is. Találsz a net bugyraiban rengeteg letölthető fotóskönyvet is, nehéz nem megtalálni őket. Azt várod, hogy ezeket valaki írja le századszor is a a kedvedért, mert nem vagy képes pár keresést végezni.
2014. máj. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen azt várom.


Pont ezért van ez az oldal,hogy akinek hozzáértése, kedve és türelme van válaszolni, az megteheti.


Nem kell feltétlenül századszor is leírni, mert ha valaki már válaszolt hasonló témában valahol, akkor csak egy linket kell beillesztenie, ha akar.


Aki meg nem akar érdemben válaszolni, vagy csak annyit tud benyögni, hogy gúgli (nem rád értem, mert ennél értelmesebben reagáltál, de hasznosabban nem), annak nem kell pazarolnia a drága idejét.

Kiváltképp úgy, hogy külön kiemeltem, hogy legyetek olyan kedvesek és kíméljetek meg a google általános javaslásától.


Ha valakinek van egy konkrét könyvötlete, vagy találkozott ebben a témában egy cikkel, akkor tehet egy javaslatot annak megkeresésére és meg fogom köszönni.

És úgy rémlik nem azt kértem, hogy egyszerre kérek mindenre magyarázatot. Ha valaki kiemel egy valamit és elmagyarázza, vagy eljuttat egy könyvhöz, vagy oldalra már akkor is előrébb vagyok.


Egy kis off: Tudvalevő, hogy a Google sem mindenkinek ugyanazt a találatot adja egy azon keresésre, úgyhogy a több szem többet lát elvet még mindig érvényesnek tartom.

2014. máj. 2. 01:16
 4/8 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék, mert egyáltalán nem vagyok izgatott vagy mérges, csak azért mert ilyen hosszan fejtettem ki a véleményemet.

Csak egy kicsit unalmas, hogy sokan a Google-t javasolják, miközben elég sok keresésre pont ezt az oldalt dobja ki az első helyek egyikén.


Én meg úgy vagyok vele, hogy ha nem tudok, vagy nem akarok válaszolni, akkor nem is fogok.

2014. máj. 2. 01:20
 5/8 BazsiBácsi ***** válasza:

Itt van két írás, nagyon sok mindenre választ kaphatsz (még olyanra is, amire esetleg nem kerested.


[link]

[link]

2014. máj. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 BazsiBácsi ***** válasza:
Továbbá tudom javasolni a Scott Kelby féle "Digitális fotóskönyv" című könyveket, ababn is sok hasznos van írva.
2014. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

BazsiBácsi-nak köszönöm.


A könyvre rá fogok keresni, a cikkeket el fogom olvasni.

2014. máj. 2. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt: [link]

Kicsit tényleg túlbonyolítod egyébként, összeszedtél különféle szavakat, amelyekről elég tudnod, hogy léteznek, utána mindent megtalálsz róluk a neten. Én sem fogok (meg szerintem más sem) egy tartalomjegyzékre regényt írni. Kérdezz konkrétat, így amire nem triviális választ kapnod, itt kaphatsz konkrét választ.

2014. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!