Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok, ha egy vevő, aki...

Fotósok, ha egy vevő, aki szeretne egy portfólió fotózást, megrendelés előtt előzetes lefeletonálás után átküld Nektek pár képet, hogy megmutassa, mik az elképzeli, ezt kizáró oknak tartjátok, hogy együtt dolgozzatok vele?

Figyelt kérdés

Sokáig tartott egy fényképészt találni, egy fotóst, aki a digitális munkákban is járatos, mert művészi, portfólióhoz kellő képekre volna szükségem.

Előzetes emailezés után, majd telefonon leegyeztettem vele, mik az elképzeléseim, majd megkérdeztem, átküldhetnék talán neki olyan 10-12 képet (nem nagy felbontásban, nem postafióktöltőst) hogy mégis lássa, mit szeretnék, milyen jellegű beállításokat, milyen retusálást, milyen fénybeállításokat.

Persze odaírtam neki, hogy nem erőltetés szándékával küldöm, és nem is másolni akarom, mindössze csak kiindulási pontnak, hogy majd élesben könnyebben tudjunk dolgozni.

Úgy gondolom, mivel én fizetek, jogom van meghatározni, mit szeretnék látni a képeimen.

És úgy gondolom, hogy ezzel végülis az ő munkáját könnyítem, hogy konkrét elképzeléssel jövök, tehát nem neki kell mindent kitalálni (mögöttem van már pár divatfotózás, de ezek régen voltak, tehát nem tapasztalatok nélkül állítanék oda).

És mióta elküldtem neki a fényképeket, nem reagál a megkereséseimre.

Szeretném a véleményeteket kérdezni, hogy bunkóság volt ez tőlem, hogy el mertem küldeni, milyen stílusú fényképeket szeretnék?

Vagy a fényképész úgy gondolja, hogy nem lehet a fizető megrendelőnek beleszólása a fotók stílusába?



2014. máj. 22. 06:32
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ouccs, bocsi, rosszul írtam a kérdéseben, szóval LETELEFONÁLÁS! :-)
2014. máj. 22. 06:34
 2/17 A kérdező kommentje:
Két hiba, elnézést, az egerem önállósította magát: ELKÉPZELÉSEI.
2014. máj. 22. 06:35
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavarna, hiszen az a celom - mint minden szolgaltatas eseteben - hogy a vevo elegedett legyen, ez pedig csak segiti. Szerintem ez mar tulzott hiusag kategoria, hogy senki se szoljon bele, mert en nagy muvesz vagyok.
2014. máj. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ugye? Pontosana így látom én is.


Most azon volna kiakadva, hogy "ideküld nekem egy rakás fényképet, nehéz vevő lesz" - vagy lehet hogy attól beijedt, hogy mik az elvárásaim, és nem üti a színvonalat?

2014. máj. 22. 07:20
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is hasznos, ha lát pár példát, hogy mit is szeretnél kapni végeredményben. Én nem sértődnék meg. Másrészről Te fizetsz akkor neked lehetnek elvárásaid. Hozzáteszem, hogy nagyon extrém dolgokat illetve elbaltázott ötleteket azért megbeszélném a megrendelővel mert azért mégiscsak adom hozzá a nevem én is.

Egyébiránt egy profi "nem sértődik meg" és "nem ijed meg az elvárásoktól", szvsz :)

2014. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Portfoliofotózás mint olyan nem létezik, viszont az simán előfordulhat, hogy az elképzelêseitek szöges ellentétben állnak egymássak, ezt viszont megmondhatná normálisan.
2014. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, én a helyedben ezt nem jelenteném ki ilyen magabiztosan.

Nézz utána picit a német/francie/holland alternatív oldalaknak. Vagy ha elég magas szinten beszéled a fenti nyelveket. Attól, hogy te nem használod ezt a kifejezést, máshol még létezhet, és használják is. Nem is értem, miért kellett belekötni, nem bírom az okostónikat.

2014. máj. 22. 08:24
 8/17 A kérdező kommentje:
5.: Persze, én is így gondolom, hiszen neki kell azért látni, hogy nem valami őrültségre gondoltam, vagy valami nem előnyösre, de valóban, ennek nem az a módja, hogy kussolunk.
2014. máj. 22. 08:26
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon vagyunk, egy magyar nyelvű oldalon.

De ha Te ennyivel jobban tudod, kérlek definiáld a portfolio és a portfolio fotózás jelentését. Mi az a portfolio és hogyan fotózzák?

2014. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2014. máj. 22. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!