Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fotósok, ha egy vevő, aki...

Fotósok, ha egy vevő, aki szeretne egy portfólió fotózást, megrendelés előtt előzetes lefeletonálás után átküld Nektek pár képet, hogy megmutassa, mik az elképzeli, ezt kizáró oknak tartjátok, hogy együtt dolgozzatok vele?

Figyelt kérdés

Sokáig tartott egy fényképészt találni, egy fotóst, aki a digitális munkákban is járatos, mert művészi, portfólióhoz kellő képekre volna szükségem.

Előzetes emailezés után, majd telefonon leegyeztettem vele, mik az elképzeléseim, majd megkérdeztem, átküldhetnék talán neki olyan 10-12 képet (nem nagy felbontásban, nem postafióktöltőst) hogy mégis lássa, mit szeretnék, milyen jellegű beállításokat, milyen retusálást, milyen fénybeállításokat.

Persze odaírtam neki, hogy nem erőltetés szándékával küldöm, és nem is másolni akarom, mindössze csak kiindulási pontnak, hogy majd élesben könnyebben tudjunk dolgozni.

Úgy gondolom, mivel én fizetek, jogom van meghatározni, mit szeretnék látni a képeimen.

És úgy gondolom, hogy ezzel végülis az ő munkáját könnyítem, hogy konkrét elképzeléssel jövök, tehát nem neki kell mindent kitalálni (mögöttem van már pár divatfotózás, de ezek régen voltak, tehát nem tapasztalatok nélkül állítanék oda).

És mióta elküldtem neki a fényképeket, nem reagál a megkereséseimre.

Szeretném a véleményeteket kérdezni, hogy bunkóság volt ez tőlem, hogy el mertem küldeni, milyen stílusú fényképeket szeretnék?

Vagy a fényképész úgy gondolja, hogy nem lehet a fizető megrendelőnek beleszólása a fotók stílusába?



2014. máj. 22. 06:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, miért kell egyből "okostónizni", minősíteni? Az előző válaszoló nem kötekedett szerintem, ellenben te voltál, aki egyből nekiugrott. Szerettem volna válaszolni a kérdésre, de a stílusodtól elment a kedvem. Hm.... talán ezért nem válaszol a fotós sem???
2014. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 BazsiBácsi ***** válasza:

Ha nekem az ügyfél azt mondja, hogy olyan elképzelésük van, hogy rózsaszín honlapot szeretne én kicsi pónimmal a death metál zenekarának, és ezért fizet, akkor én megpróbálok javaslatokat adni, hogy egy fekete honlap halálfejekkel jobb lenne, aztán ha ragaszkodik a saját ötletéhez, akkor csinálok nekik egy rózsaszín honlapot én kicsi pónimmal (akármilyen hülyeségnek is tartom), mert ő az ügyfél, és ő adja a pénzt. Ha meg nem veszi be a gyomrom, akkor meg kijelentem neki, hogy bocsi, keress mást.


Valahogy ugyanígy kellene működnie Nálad is, hiszen Te vagy az ügyfél. Igenis vannak elképzeléseid, hogy miket szeretnél (legyen akármilyen meredek), ezt közölted is vele. Neki elő kellett volna állni néhány építő jellegű javaslattal, amit vagy elfogadsz, vagy nem (hiszen mint mondtam, Te vagy az ügyfél). Vagy pedig meg kellett volna mondani, hogy bocsi, de ezt ebben a formában nem tudom vállalni. Nincs benne semmi szégyen, ha felhív Téged, és azt mondja, hogy bocs, ezt így ezekkel a feltételekkel nem tudom vállalni. Akkor Elköszöntök egymástól, és keresel egy másikat.


Sajnos páran azt hiszik (legyen szó akár egy egyszerű ügyfélszolgálatról, vagy egy szolgáltatóról, vagy egy fotósról, vagy autószerelőről, vagy akárkiről, aki ügyfelekkel foglalkozik), hogy az ügyfél van értük, és ők az istenek. (Ezt az utolsó sort csak általánosságban mondtam, akinem nem inge nem veszi magára).

2014. máj. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Sokáig tartott egy fényképészt találni, egy fotóst, aki a digitális munkákban is járatos, mert művészi, portfólióhoz kellő képekre volna szükségem."


Valamit nagyon elszúrtál a keresésben, én nem ismerek olyan kollégát, aki legalább a Lightroomot ne tudná profi szinten kezelni, azzal pedig egy modellfotózást bőven meg lehet oldani.


A kérdésre válaszolva viszont: a kliens dönti el, mit akar, a fotós pedig hogy elvállalja-e. A részletes, képekkel illusztrált elképzelés egy vásárlói igény, semmi több. Ha a fotós meg tudja csinálni, ad rá egy árajánlatot, ha nem tudja megcsinálni, akkor nem vállalja. Lehet, hogy valami kóklert találtál, aki most jött rá, hogy magas a léc. Viszont te sem várhatod el, hogy mindenki úgy dolgozzon, ahogy te szeretnéd, van, aki ezt a művészi szabadságának megsértéseként éli meg és emiatt nem vállal. Semmi gáz, ma a fotós piac úgyis túltelített.


Összességében: az elvárásaid reálisak (bár valószínű, hogy az átlagnál macerásabb ügyfél vagy), csak találni kell hozzá egy embert, aki számodra vállalható áron megcsinálja. Szerintem ez a nehezebb kérdés.

2014. máj. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem itt nem is az a kerdes, hogy az illeto sertve erzi-e magat, mert teljesen normalis, hogy a vevo elmondja, mit szeretne. De ilyenkor legalabb annyit kellene tennie, hogy udvariasan visszamondja a megbizast.
2014. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, szerintem Te mindent tökéletesen csináltál, én külön szoktam kérni, hogy küldjenek régi fotókat, hátha látok benne olyat, ami érdekesebb. Ez mondjuk még nem jött össze, de remélek holtomiglan :-).

Lehet, hogy megbánta az árat és így lépett vissza. Jól megsértődsz és nem kell vitatkozni veled.

Az is lehet, hogy sok dolga van és egyszerűen elvesztette a fókuszt, sajnos a felkapottabb fotósoknál ilyen lehet, van napi 50 olvasatlan mail-je és a tiéd ott van közte.

Esetleg van egy standard csomagja, amit alacsony piaci áron (pl. 30e Ft-ért) végigtol mindenkin. A végén egy plugin alapú retusálás és annyi. Ha egyedit kérsz, borul a terv, te már nem vagy jó ügyfél.

Egyébként 2-3 munkát azért csináltam meg magam, mert a szerintem alkalmasabb fotós (én sem értek mindenhez) konkrétan nem vette fel a telefont, nem hívott vissza, letojta a fejem. Jónevű fotósról beszélünk, persze.

Van ilyen, sokan vannak a piacon, boldogan fogadnak egy ilyen vevőt, írj privátot, ha mindenhonnan elzavarnak :-). Nem vagyok olcsó, de legalább ilyet nem csinálok.

2014. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

BazsiBácsi:

Pónilovas rockeroldal jaj miket találsz ki XDXDXDXDXDXDXDXDXDXD de igaz különben teljesen.

Amúgy szerintem is azért is fontos, hogy lássa az elképzeléseket, hogy ha valami blődség van, akkor azért mondhassa, hogy hát ezt nem lenne jó így, ezzel tényleg nincs is semmi probléma.

Különben nem voltak ám olyan durva képek, sima stylefotók voltak, régiesebb stílusban, semmi extra.

2014. máj. 23. 05:51
 17/17 A kérdező kommentje:

Na jó, akkor bevallom, külföldről írok, és ezért lehet, hogy a digital arte más jelent otthon, vagy msá a szakzsargon, szóval na, nem a sima retusálásra gondoltam a digitális munkákkal. :-)


Neem, nem vagyok macerás megrendelő, csak tudom, hogy milyen képeket szeretnék kábé, és mivel képzőművészeti területen dolgozom részben, némileg másképp látok egy kompozíciót, mint valaki, aki csak - nem degradálás gyanánt írom - bejön az utcáról, hogy akar pár szép képet önmagáról a barátjának.

2014. máj. 23. 06:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!