Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet vegyem...

Melyik fényképezőgépet vegyem meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy DSLR fényképezőgépet, viszont nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes. Tapasztalatom egyikkel sincs, de a Pentax tetszik igazán, azok közül is a K-30. De nem feledkeztem meg a nagy konkurenciákról sem: Nikon, Canon.

Melyik lenne a legjobb vétel 150-160 ezer forintig?

[link]

Melyik van több expóra tervezve? Melyikkel lehet szebb képeket készíteni? Melyik ad nagyobb szabadságot a kézi beállításokkal? Érvek/ellenérvek egyik vagy másik mellett/ellen? Egyenlőre kit obival venném, aztán ha megszeretem a fotózást és tovább akarok lépni, akkor bővíteni fogom a készletet.



2014. jún. 22. 13:53
 1/6 Vass Sándor ***** válasza:

K-30,K-5, Canon 650D mindegyik jó választás. Nikont nem ismerem, de ha az áll kézre Neked, akkor azt. Portrémarkolatot mindenképp ajánlott hogy vegyél hozzájuk. Kitobit felejtsd el.Fixeket nézegess M-42+adapterrel. Sigmának van 18-200 USM obija, ami kiváló hobbi objektív.

650 D-t azért ajánlom, sztereó mikrofonja,HDR-je ugyanúgy van ,mint a Pentaxoknak.STM objektívokat már fogad, emmelett dupla pixeles képkiolvasást is tud, az első ilyen megoldás a DSLR-ek közt. Bár a belépő csúcsán van,semmi baj nincs vele,mindössze a kreativitásodtól függ,mit hozol ki belőle.A K-30 a K-5 utódja. Zár.100000-et számold ki, mennyi idő alatt "lőnél"!50000-re mindegyik gép jó kell legyen, de kíméletes használatnál jó pár évig ki fog szolgálni:)A profi gépek időjárás állóságban, dedikált gombokban,kimenetekben különböznek, na meg zárélettartamban legfőképp, a hobbigépektől.

2014. jún. 23. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kit obit miért felejtsük el? Én is most állok fényképezővásárlás előtt, de ilyet még sehol nem olvastam.
2014. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 1

Köszönöm szépen a választ!


# 2

Majd megszokod, hogy a régi fotósok, akik már hozzászoktak a több százezer forintos obikhoz és tudják, hogy mi a a különbség a kit obi és a fent említett között, azok már nem raknának rá semennyiért sem kit obit.


Amúgy én sem értem. :D De főleg azt nem, hogy a 80'-as években vettem a piacon egy фэд 5 fényképezőt 3 ezer forintért (még most is meg van) és fantasztikus képeket csinált(am), pedig nem volt prémium objektív. Szerettem is nagyon fotózni.

[link]

Amióta digitalizálódtunk, el is ment a kedvem a fotózástól a silány képminőség miatt, de egy DSLR hátha visszaadja megint azt az érzést.

2014. jún. 23. 19:10
 4/6 anonim ***** válasza:
hátha? akkor ezekszerint még nem sikerült megtalálni a megfelelő fényképezőt?
2014. jún. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Még nem volt DSLR gépem, így nem, a kompaktok meg nagy csalódás volt mind. Az 5 Mp-es Nokia telefonom szebb képeket csinál mint a 14 Mp-es Fuji gép. :D


Egy DSLR hátha hozza a фэд 5 képek minőségét, telt színeit.

2014. jún. 24. 06:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyot néztem mikor sokkal színhűbb, és zajmentes képeket készítettem a Sony xperia p kamerájával, mint a 14mp-es kompakttal :D. Itt tanultam meg, hogy mennyit számít (mennyire nem számít) a megapixel :D
2014. jún. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!