Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A kompakt fényképezőgépekkel...

A kompakt fényképezőgépekkel is tudok jó minőségű, majdnem olyan kiváló képeket készíteni mint a DSLR fényképezőkkel?

Figyelt kérdés
Kinéztem magamnak két Nikon fényképezőt is, az egyik kompakt, 16 megapixeles, a másik már profi fényképező, 16,2 megapixeles. Tudom elsőnek furcsa hogy ekkora különbségű fényképezőket választottam, de nem tudok dönteni melyik legyen. A megapixelekben nem nagyon térnek el, ezért is feltételeztem hogy talán a kompakttal is tudok jó képeket csinálni, de ott az objektív ami ezen még sokat javítana ha profi gépet vennék. Főkét tájakat, embereket szeretnék fotózni. Melyik megvásárlását ajánljátok?
2014. jún. 23. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Pl. ilyesmi képekre gondoltam:

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. jún. 23. 14:25
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha egy ágyúcsővel villogsz, mindenki azt iszi, hogy hűdetudsz, ha meg egy kis szmenával,akkor meg senki sem vesz komolyan. No és épp itt van a trükkje is, ugyanis a szmenával nem fogsz feltűnősködni, és ezerszer jobb képeket lehet készíteni vele, mint az ágyúcsővel. A jobb alatt most azt értem ami nem technikai dolog. De ahhoz, hogy kihasználd az ágyúcsövet, ahhoz fotózni is tudni kellene, minden egyéb esetben csak parasztvakító. Mellesleg a súlyát megmérted már mindkettőnek? Egyébként kéne az ágyúcsöves is, csak ahhoz objektíveket is vennék már, az meg ugyanúgy sokba kerül.
2014. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A linkelt képeket akármilyen "szmenával" meg lehet csinálni.
2014. jún. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel a kérdésből látszik, hogy az alapokkal sem vagy tisztában, úgy gondolom, teljesen felesleges "profi" fényképezőt venned, mert úgysem fogod tudni kihazsnálni. Egyelőre.


De kezdjük az elején. A profi gépek majd' egymilliótól indulnak. Csak a váz. Amit te nézegetsz, az valószinüleg egy belépő-szintű dslr.


A másik, amit nézegetsz, az a megapixel. Nem kéne. Nincs jelentősége. Nem attól lesz jó egy kép, hogy hány megapixeles, nyolc fölött már kb. mindegy. Legalábbis neked, meg a többi fotós 99,99%-ának.


A kompakt és a dslr közötti legfőbb különbség a képérzékelő mérete, illetve a cserélhető - és sokkal jobb minőségű - objektívek.


Hogy melyiket vedd, azt döntsd el te a következők alapján: komolyan akarsz foglalkozni a dologgal, vagy csak néha nyomkodni a gombot? Akarsz tanulni (sokat!), további forintokat rákölteni (sokat!), vagy megelégszel azzal, hogy van egy kamerád, amiből gombnyomásra kijön egy szép színes kép, amit meg lehet mutogatni a családnak/haveroknak?

2014. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha gépet veszel ne megapixeleket nezd! Egy dslr ezerszer jobb kepet tud csinalni!
2014. júl. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!