Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nem tudok dönteni hogy melyike...

Nem tudok dönteni hogy melyiket vegyem meg? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nos sok teszteket néztem már,boltba is voltam kipróbáltam egy-két gépet,ismerősök által is volt szerencsém lőni pár fotót,de nem tudok dönteni. Mivel nagyon vonzanak az ultrazoomos gépek pl: Sony CyberShot DSC-HX400V,Canon PowerShot SX50 HS, Viszont ott vannak a tükörreflexes gépek amik elég jó árban mozognak most:NIKOND3200,3300,5100,Canon 600D. Érdemesebb lenne venni egy dslr-t? Az összeg az 700€ ig lenne!

- Többnyire portréfotózásra használnám mivel retusálok így a képminőség is függ. Meg ha már megvan a gép és ami megtetszik azt lefotózom :) szóval mindenre használnám.

Válaszokat előre is köszönöm



2014. jún. 24. 08:48
 1/3 BazsiBácsi ***** válasza:

700 EUR az ~210e forint. Ennyiből mindenképpen DSLR. Azt tudom javasolni, mint amit javasoltam ebben a témában a #4-es hozzászólásban (bocsi, de még egyszer nincs kedvem leírni):


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenykep..


Annyit hozzátennék, hogy mivel portrézol, és gondolom mosott hátterű portréfotókat szeretnél csinálni, így javaslok egy 100mm gyújtótávolság feletti, f2.8-f4 fényerő közötti objektívet, vagy pedig egy 50mm/f1.8-at, de a lényeg, hogy mindenképpen fix objektív legyen.


Ha eseleg nem riadsz vissza attól, hogy teljesen manuálisan állítsd be a fókuszt, és a rekeszt, akkor javasolni tudom Neked még a 135mm/f.28 vagy 135mm/f3.5 M42-es "bajonettes" (valójában menetes) objektíveket Canon vázakhoz: relatív olcsón megkapod, és ahhoz képest nagyon jó képminőséget produkál. Amit tudok javasolni, az a Jupiter 37A: 135mm/f3.5, 11 vagy 13 lamellás, ami miatt a blende akármilyen álláson "szabályos" kört formál, így az elmosódás nem "szögletes", hanem szép körkörös.

2014. jún. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a hasznos leírást :)
2014. jún. 24. 15:24
 3/3 Vass Sándor ***** válasza:
650D nézd meg,ár -érték arányban talán az egyik legjobb gép ma a nem profi gépek között, pár ezer exposan használtan pedig még mindig marad jó pár ezresed obikra. SX 50 , ha szükségét érzed, s ha marad még kereted másodgépnek kiváló.
2014. jún. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!