Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Time-lapse videóhoz milyen...

Time-lapse videóhoz milyen fényképezőgépet javasoltok?

Figyelt kérdés

Bécsről készítenénk a time-lapse videót, már megírtuk a forgatókönyvet, hogy hogyan fog menni az egész, mikor mi lesz, és elég ütősre tervezzük. Nekem van egy 1100D-m, de nem szeretném tönkretenni benne a zárat. Így ha lehet javasoljatok egy olyan gépet, amibe belefektetnénk, kifejezetten egy ilyen céllal. Bécsben élünk mindannyian, a teljese forgatókönyv készen áll, sőt a területek nagy részén terepszemlét is tartottunk, az engedélyeket elkezdtük megkérni, de gép tekintetében tanácstalan vagyok. Az 1100-t nem szívesen teszem ki egy ilyen projektnek. Valami kompakt-ot vagy valami bridge? Mi legyen? (Fotózásban jártas vagyok, rövidebb time-lapse-ok készültek már tőlem az 1100-el.

Tanács?



2014. jún. 25. 23:36
 1/1 BazsiBácsi ***** válasza:

Nekem jelenleg egy Canon Powershot A550-em van timelapse-ra, rajta CHDK szoftverrel (gyerekjáték használni). Nekem 3,2MP-re van állítva, és FFMPEG-gel konvertálom parancssorból, ekkor nagyon könnyen le tudja vágni FullHD felbontásra. Manuális módban az EV-re "rámenüzve" (asszem) 1-15mp közt változtatható a záridő, viszont csak teljesen nyitott "blende" ál rendelkezésre. 4500 forintért vetem (elsősorban arra, hogy néhány helyre nem szivesen viszem a DSLR-t, másodsorban timelapse-ezni).


De egyébként miért nem vesztek használtan egy DSLR-t? A régi Canon DSLR-eket már itthon is megkapod. 35e között kapsz egy 20D-t, ami jobban bírja a használatot, mint az 1100D (nem leszólni akarom az 1100D-t, önmagában remek kis váz, csak "iprai" munkára nem nagyon ajánlott). Bevalom, hogy nézegettem az osztrák aprókat (mivel készülök ki pár évre dolgozni), és nagyjából hasonlóak az árak, vagy még olcsóbbak.


Tehát összegezve: [link] -> jobb oldalt ott vannak a támogatott Canon kamerák, és csinálod kompakttal/bridge-dzsel, vagy ha minőséget akarsz beruházol egy használt DSLR-re.

2014. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!