Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3100-as géppel érdemes...

Nikon D3100-as géppel érdemes megpróbálkozni az éjszakai égbolt, illetve csillagok fotózásával?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozni mindig lehet, és jó is ha próbálkozol...egy próbát megér nem? (ennél több "próbát" nem tudtam beletenni a mondatba :D )

Valami nagylátószögű obid van? Legalább egy 18mm kit? Esetleg egy állvány? Ha megpróbálod ne vidd az érzékenységet iso800 fölé... már az is túl zajos, utómunkában csökkents zajt, de túlzásba ne ess! A csillagok , éjszakai égboltnak jól áll egy kis zaj. Próbáld az arany középutat :D

Természetesen legtágabb rekesz, RAW ,ne menjen 15-20s fölé a záridőd (habár szerintem már ez is sok), mert bemozdulnak a csillagok, és már "startrail" lesz belőle.

A többi már csak kompozíció kérdése. Keress valami normális fényszennyezettség mentes helyet, és ott lehet 15-20s alá tudsz menni, továbbá természetesen jobban lesznek láthatóak a csillagok. Fontos hogy ne mozogjon a gép, célszerű akár önkioldóval fotózni, és persze egy normális állvány.

2014. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Simán menni fog vele. Csak keresni kell egy kevésbé fényszennyezett területet.Kell egy stabil állvány, valami nagyobb látószögű objektív (Akár egy 18-55 is megfelel elsőre)Záridő 25-45 másodperc között még jó. A rekesz a legtágabb legyen. Iso meg 1600-6400 között.


[link]


Ez egy 1100D-vel készült 45 másodperces záridő 3.5-ös rekesz és 3200-as ISO

2014. júl. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na, jönnek az ökörségek. ISO 3200 a minimum, ilyesmihez de még sokszor 2.8-on is kell a 6400 30s mellett. 16mm-en már 30s alatt is bemozdulnak picit, tehát hacssak nincs valami nagyonnagylátód akkor ennél hossuabvat én nem erőltetnék. Ehhez jellemzően (főleg a magas érzékenység, de a látószög miatt is) FullFrame vázakat használnak.
2014. júl. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BazsiBácsi ***** válasza:
100%

Én akárhol olvastam utána, javarészt az utolsó válaszát olvastam.


Először is a legtöbb helyen a _MINIMUM_ 1600-as ISO-t javasolják, nagy látószögű, fényerős objektívet, és a 600-as szabályt: a csillagok bemozdulásának elkerülésére a záridő nem lehet nagyobb 600 osztva ekvivalens gyújtótávolságtól.


Aztán az se mindegy, hogy mikor: teliholdkor például esélytelen, ugyanúgy felhős időben, vagy város közelében. Legalkalmasabb az újhold idején készíteni ezeket a képeket, messze-messze mindenféle várostól, és tiszta égboltnál.


Természetesen lehet APS-C méretű szenzorral is próbálkozni, jópár embernek sikerült a sima 18-55 kitobival is jó képet lőni, viszont ott a maximális záridő Nikon D3100 esetében 600/(18*1,5)=22 másodperc. Ehhez tolni kell fel az ISO-t, pláne mivel f3.5 a legtágabb blendenyílás benne, és nagyon sötét helyre kell menni, de nem lehetetlen.

2014. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!