Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D5100 éjszakai élességál...

Nikon D5100 éjszakai élességállítás csillagfotózáshoz?

Figyelt kérdés
Éjszaka fotóznék csillagokat 18-55 VR kit objektívvel. Keresőn nem nagyon látni, LV módban sem az LCD-n keresztül az élességet. Ti hogy szoktátok beállítani?

2014. aug. 10. 18:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Ok, ahogy gondolod...

Én marhára úgy emlékszek, hogy nem.

De ha felveszed az érzékenységet ISO3200-6400-ra akkor úgy látszódik pl. galagszis közepe, mint a nat geon-on. Minden eggyes csillag látszódik amik szabad szemmel eggyáltalán nem.

2014. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, látszik a tejút, pont ezért írtam, hogy magasabb érzékenység és tágabb rekesz mellett egy kicsivel több látszik az égitestekből. Jelent már meg ilyen képem országos sajtóban, szóval nem így gondolom, hanem így van. ;)
2014. aug. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Linkeled?
2014. aug. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Privátban elküldöm mindjárt mert még rám sütik, hogy reklámozok. Egyébként lehet, hogy elbeszélünk egymás mellett. Nem biztos, hogy a végtelen fókusz az objektív fókuszgyűrűjének valamelyik végállását jelenti. Anno amikor elkezdtem ilyen témákat fotózni, volt szerencsém látni egy HATALMAS hullócsillagot (30-40másodpercig látszott az égen, hatalmas fénnyel és még a hangját is hallottuk, ahogyan elégett a légkörben). A fényképezőgép pont arra állt, pont exponált. Nem hittem el, hogy ekkora szerencsém van. Nem volt. Az objektív végtelen állása úgy volt meghatározva (18-55 IS Canon, azon ugye nincs skála), hogy idézem "kitekered teljesen, majd egy kicsit vissza". Na, hát nem pont ott volt ahol lennie kellett volna. A kép a mai napig megvan valahol, de életlen. Gondolhatjátok mennyire bosszankodtam. Azóta persze olyan objektívvel fotózok ilyesmit, aminek van skálája és ha csak a tájjal komponálom egybe, vagy elég messze van az az objektum ami az előtérben van, akkor mindig a végtelenre állítom (MF állásban). :)
2014. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Na akkor itt van a probléma nálam. Eddig azt hittem, hogy az én gépemen az optikán ott van a végtelen ameddig lehet csavarni. De ezen nincs is megjelenítve sehol. (mert ugye ezen akkor is elektronika vezérli a fókuszt ha manuális ha nem).
2014. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

legjobb ha nappal állitod be a fókuszt valami messzi tájon majd átkapcsolsz manuálisra...

este csak ráteszed az állványa a géped és kész

2014. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!