Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Digitális fényképező választás...

Digitális fényképező választásakor melyik tulajdonságokat kell figyelembe venni? (elsősorban szakértők véleménye érdekel) /folytatás lent/

Figyelt kérdés

Hobbiszintű fotózáshoz szeretnék gépet viszonylag olcsón.


A célom:

- jó minőségű képek készítése

- kis mélységélességű portrék, képek készítése

- különböző fényviszonyok közt fotózás (pl. éjszakai - vagy ha ez túl nagy elvárás egy ilyen kategóriás géptől, legalább esti, hajnali tájkép készítése)


Kinéztem két gépet:

Canon PowerShot SX170

Nikon Coolpix S2800


Itt a két gép összehasonlítása:

[link]


A kérdéseim:

- A fenti célokra alkalmas valamelyik a két gép közül?

- A fenti célok eléréséhez melyik tulajdonságokat kell figyelembe venni?

- Mik a "jó tulajdonságok"?


Már keresgéltem a témában, de kellő szakértelem nélkül csak a sötétben tapogatózok...


o Úgy olvastam, hogy a jó képminőség eléréséhez: számít a képérzékelő szenzor mérete, a gyújtótávolság, az optikai fényerő és az ISO

o A kis mélységélesség... na jó, erre nincs ötletem

o Az éjszakai (sötétben, félhomályban készült) fotókhoz: a legnagyobb záridő, és az optikai fényerő számit?



2014. szept. 14. 00:58
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sokat segített. :)

A prohardver-es leírásnak még nem értem a végére, de hasznosnak tűnik, és tényleg érthetően le vannak írva a dolgok benne.

A továbbiakban majd a könyvnek is utánanézek.


Még egyszer köszönöm a segítséget!

2014. szept. 19. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!