Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3200 való kezdőnek?...

Nikon D3200 való kezdőnek? Vagy milyen gépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy komolyabb fényképezőgépet, és ezt találtam a legjobbnak. Mennyi idő lenne "kitanulni" a használatát?

Makrófotó a kedvenc témám, de a tájképeket is nagyon szeretem.

Ehhez a kettőhöz milyen objektív kell?


Kompatibilis vagy saját obit használnátok inkább?


Vagy milyen "egyszerűbb" (és olcsóbb) gépet ajánlanátok, amivel tudnék makró képeket készíteni?


Köszönöm a válaszokat.


2014. szept. 29. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A D3200 tényleg kezdőknek való, és amatőröknek. Attól függ mennyire akarsz tovább lépni. Ha magasabb babérokra törsz túl hamar kitanulod, és kevesellni fogod, ez esetben egyel magasabb gépet a D5100-at ajánlanám kezdésnek. Tájfotóra jó az alap objektív, de a 18-105-öst ajánlanám, bármelyik gépet választod.


Makróra a Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8g- a legjobb. kb 65 70 ezer forint. Mielőtt felszívnád a taknyot első hallásra elég drága, de a macro fotóhoz jó objektív nélkül nem célszerű belevágni. Biztos van ennél olcsóbb is, és meg van rá az esély, hogy jó képeket csinálsz vele. 50 %, de én a helyedben biztosra mennék.


Remélem segítettem

2014. okt. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, sokat!:)

Azt honnan tudhatom meg h melyik obi melyik géppel kombatibilis? Pl a makrós, amit említettél az a 3200-hoz jó? Vagy az 5100-hez?

2014. okt. 1. 20:00
 3/3 A kérdező kommentje:
És Nikon D5100 vagy Canon EOS1200D?
2014. okt. 6. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!