Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mik a személyes tapasztalatok...

Mik a személyes tapasztalatok a Nikon D3200-zal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Majd szeretnék venni egy ilyen eszközt, elolvastam már minden tesztet és videókat is néztem róla. Ezek már kicsit régebbiek voltak, ezért vagyok kíváncsi azoknak a friss véleményeire akiknek ilyen gépük van vagy esetleg fontos észrevételük van vele szembe.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. okt. 31. 18:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Fókusztávolság. [link]


Alapfogalmak: [link]


Igen, tényleg itt kezdődnek a gondok.

Ha ilyen alapvető dolgokat nem tudsz, akkor mit akarsz egy tükrös géppel?

2014. nov. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ne vegyétek már el a kedvét rögtön. Én is csak úgy tudtam tanulni, hogy a kezemben volt a gép, és a gyakorlatban is próbálgattam, amit olvasok.

De a lényeg, hogy tényleg nézz utána a dolgoknak, mert különben vehetsz akármilyen gépet, nem látod majd a képeken a javulást.

2014. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
80%

Bocsi, de először tanulj meg pár dolgot a fotózásról. Azaz pár dolognál kicsit több kellene. Szerintem nem nőtted ki az olimpuszt, mert sajnos MÉG lövésed sincs a DSLR-ről.

Az nem kompakt h fogod és kattintgatsz mert az eredmények pocsékak lesznek. Nem a fényképező csinálja a jó képet hanem aki a gép mögött áll. A váz csak egy része. A másik h a KIT objektívvel nem fogsz sok dolgot kezdeni. Ez az alap. Jól hangzik h tükörreflexes és h majd azt mondják h húúúha de jó géped van de légyszi könyögröm előtte tanuld és ismerd meg legalább a fotózás alapjait. A nagyon alapjait mert talán nem akarsz profi szintre lépni h ez irányba tereld magad. Sok online fototanfolyam van pár ezerért. Gondolom nem akarsz OKJ-s képzést (?) :)

Ne add fel. A nikon mindig jó választás -én mindig ezt preferálom :) annak ellenére h nekem Canon és Nikon is van de más-más célra.

2014. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ez csak egy dolog volt amit megkérdeztem. Ez nem azt jelenti, hogy semmit sem tudok a fényképezéstőr! Amúgy egyikőtök sem látta a fotóimat. Nem tudjátok, hogy mennyire van érzékem a fényképezéshez. Ti hány évesek vagytok? Én 13 éves leszek nemsokára. Nem hinném, hogy ti ilyen korban nekiálltatok valaha is fényképezni (ha egyáltalán volt lehetőségetek).

Ha valaki megadja az e-mail címét (privátban) küldök pár képet amit én csináltam.

2014. nov. 3. 18:53
 15/19 A kérdező kommentje:
bocsánat: fényképezésről
2014. nov. 3. 18:54
 16/19 anonim ***** válasza:

"Ez csak egy dolog volt amit megkérdeztem."


De ez annyira alapvető, mintha egy biciklit látva megkérdeznéd, hogy melyik a kereke.

Autó módban egy kompakt gépet nem kell beállítani, de egy DSLR-t úgy illik használni, hogy te állítod be a fókusztávolságot, rekeszértéket, záridőt, érzékenységet, neked kell kiválasztani a különböző témamódokhoz a megfelelő objektívet stb. Ha nem tudod mik ezek, akkor azzal is csak automatán, jpeg-ben fotóznál, aminek semmi értelme egy tükrös géppel. Tehát az eredmény nem lesz jobb az Olympus képeinél.

Amúgy 44 éves vagyok, és kb. 6-7 évesen kaptam az első fényképezőgépemet, de komolyabb géppel 18 éves korom körül kezdtem el fotózni. Szerintem Te is ráérsz még vele.

2014. nov. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Tölts fel nyugodtan pár képet pl a kepfeltoltes.hu-ra, és megnézzük!


Én sem vagyok 13 éves, nem is fotóztam komolyabban 13 évesen, csak egyszerűbb kompakt gépem volt. De nem ezen múlik. Ezt már itt sokszor megvitatták. Lehet, hogy van érzéked hozzá, de az alap elméleti tudás nélkül félember vagy, és csak mázliból sikerül, amit kigondoltál.

2014. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretném feltölteni sehova, inkább e-mail címre küldöm.

Amúgy pontosan azért szeretnék ilyen gépet mert be lehet állítani a fókuszt (és más egyébért). Csak az objektívekkel vagyok rosszban. Nem értek hozzájuk, még nem is használtam, de tudom, hogy hogyan kell. Az ISO érzékenységet is tudom, a rekeszidőt és a többit is. Csak az objektívekkel állok hadilábon.

2014. nov. 4. 15:27
 19/19 anonim válasza:
le ejted, ossze is torott ..
2015. szept. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!