Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Alkalmas ez a fényképezőgép...

Alkalmas ez a fényképezőgép rally versenyeken való fotózásra?

Figyelt kérdés

Itt a link: [link]

Nem szeretnék nagyon több pénzt kiadni fényképezőgépre. Remélem nem mosódnának el a képek, a gyors tempójú autók miatt. Nem tudom elég-e a leírásban feltüntetett zársebesség, vagy sorozatfelvétel funkció a cél elérése érdekében. Meg szeretném örökíteni pl. ugratás közben levegőben lévő autót. Köszönöm a válaszokat !



2014. nov. 11. 10:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Már kaptam válaszként máshol, hogy erre a célra csak dslr gép alkalmas, akkor nem is érdemes ilyet venni? Egyik bridge gép se alkalmas rá? A dslr gépekkel az a bajom, hogy drágák.
2014. nov. 11. 10:19
 2/14 anonim ***** válasza:

[link]


A képstabilizátor a titka, ami a C40-ből hiányzik.

2014. nov. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem van benne képstabilizátor.


"Legkisebb záridő: 1/4000 másodperc"

"Optika fényerő: f/2.8 - 5.6"

"Sorozatfelvétel sebessége: (maximum felbontásnál) 8 kép/mp"


Ezzel szerintem "ugrató autót" is tudsz fényképezni.


Nem ismerem a gépet, de a fentiek alapján nem tartom lehetetlen küldetésnek, hogy a kérdező által témát fotózzák vele.


Persze egy jó képhez kell más is ( honnan fotózol, milyen fényviszonyok stb és persze szerencse is :) )


Szerintem olvasd el kezdésnek mondjuk ezt:

[link]

2014. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Alkalmas. Hivatásos, sajtóból is ismert fotóriporter barátom, volt osztálytársam azt mondja, csak akkor vegyek DSLR gépet, ha ki is tudom termelni az árát, akkor is csak az alsó árkategóriából. Olyan gyorsan fejlődik a technika, hogy nem érdemes a csúcsgépekre költeni.


A gépről nincs személyes tapasztalatom, de a műszaki paraméterek alapján jó választásnak tűnik.

2014. nov. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Vak tyúk is talál szemet alapon lehet csinálni pár sikerültebb képet ilyennel is. Hobbi szinten nincs jelentősége, hogy lősz mint az állat és 10 ezerből talán sikerül 5 képed. Munkára ilyen gépe(ke)t nem használnak, esetleg a mazochisták.


Sajnos bűn lassú a kompaktok többségének AF rendszere, így alap, hogy kézi élességállítást használsz. Egész pontosan be kell lőnöd azt a pontot, ahová az élességet szeretnéd és el kell találnod mikor van ott az autó. A 8 kép/mp-es sorozat talán segíthet. Szerencsére kézi élességállítás is van benne.


Szóval nem lehetetlen, de nem is ideális gép erre.

2014. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mellesleg a képstabilizátor nem a téma mozgását stabilizálja hanem a kezed remegését. Ahol annyi fény van, hogy csak olyan záridővel tudsz helyen exponálni, aminél a kezed mozgása probléma, nem fogsz tudni éles képeket készíteni mozgó tárgyakról. Ez sajnos technikai sport amit olyan eszközparkokkal űznek, amik ennek a gépnek a tíz-hússzorosába kerülnek. Nem lehetetlen, ahogy előttem írták, előfordulhat, hogy lesz majd egy-két jó képed de csodát ne várj.
2014. nov. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Bíztatnálak, vedd meg bátran! Sokkal többet fog segíteni a gyakorlás és a saját (ennek) a fényképezőgépnek a megértése, mint egy DSLR tudás nélkül. Megnéztem a paramétereit, szívesen elfogadnám én is a saját full frame gépem mellé rohangálós gépnek. Az "elmosódás" lesz, de idővel megtanulod, hogy ne legyen. Nézz kifejezetten "car racing photography" témakörben leírásokat, youtube videókat, idővel kikupálódsz.
2014. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Pömpő válasza:
bármilyen gép alkalmas ami tud elég kicsi zár időn dolgozni hogy be ne mozduljon. Na meg egy képstabilizátor se rossz, és delután estefele már a fényerővel is gond van. De Canon HS 50sx-el lehet nem lenne rossz.
2014. nov. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi köze a képstabilizátornak ehhez?
2014. nov. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi köze a képstabilizátornak ehhez? Hát csak annyi, hogy ilyen sporteseményt hosszabb fókuszú objektívvel szokás fotózni. Kézben nehezebb megtartani.
2014. nov. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!