Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Totál kezdő vagyok. Kérdezhete...

Totál kezdő vagyok. Kérdezhetek tükörreflexes gépekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Még csak tapogatózom a sötétben, így rögtön felmerült bennem egy kérdés, remélem nem tűnik nagy butaságnak.

Ha veszek mondjuk egy Nikon D3100-as gépet (ez belépéshez jó, igaz?), akkor a csomagban lévő objektívvel (18-55mm) tudok több témában is fotózni? Pl: portré fotó, makró fotó. Vagy minden egyes témához más-más objektív kell?


2014. nov. 30. 18:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem véletlenül cserélhető az objektív.
2014. nov. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

annyira bírom, hogy ebben a topicban mindenki annyira "segítőkész"

értelmes kérdést írtam ki, amire értelmes választ vártam.

Elsősorban arra vonatkozott volna a kérdésem, hogy tudok-e makrót és mondjuk egy szimpla tájfotót készíteni a kiben lévő objektívvel? vagy be kell szereznem kapásból még min. 1 objektívet.

2014. nov. 30. 20:00
 3/13 anonim ***** válasza:

A kérdésed több kérdés, és nem egyszerűen megválaszolható.


Nem kell minden témához más obi, de nem tudsz egy obival minden témát fotózni.


De azt sem mondhatom, hogy makrózni makró obi kell, mert feltekerhetsz a kitobira egy előtétlencsét, eetleg fordítógyűrűvel is próbálkozhatsz, vagy harmónika kihuzattal, vagy közgyűrűvel.


Annyira bírom, hogy ebben a topicban mindenki aki feltesz egy nem megválaszolható kérdést, halálosan megsértődik, ha nem kap olyan választ, amit szeretne.


A hozzászólásodban már meg tudtad fogalmazni, mit szeretnél. Miért nem megy ez elsőre is? Arra már lehet válaszolni. Tájfotót, általános témákat tudsz a 18-55-össel, makrót lásd fentebb. Nyilván portrét is tudsz vele, de ha komolyabban akrod űzni a prtréfotózást, akkor ahhoz való obt kell szerezned. Ugyanez igaz szinte minden témára (igen, tájfotóra is).


Csak ismételni tudom magamat: nem véletlenül ilyen olcsó a kitobi, és nem véletlenül van annyi féle (és olyan drága) a boltok polcain.

2014. nov. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

A kérdésed kb az a szint, hogy "ha veszek egy autót, akkor a kormányt tudom tekergetni, vagy mindig csak előre lehet menni?"


Ezek a fotós dolgok ezer és egy helyen le vanak írva, olvass, tanulj. A kedvedért senki sem fog ide regényt írni.

[link]

2014. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy végül mégis sikerült értelmes választ kapnom tőled kedves 3-as válaszoló.

4-es, neked inkább nem írok semmit. miért ne írhatnám ki ide ezt a kérdést. eddig az összes többi témában olyan jól működött az oldal, de valahogy ebben a topicban más emberek vannak.

és lám, nem kellett regényt írni, de kaptam értelmes választ.

2014. nov. 30. 21:32
 6/13 anonim ***** válasza:

Annyira nem bonyolult válaszolni egy ilyen kérdésre. Elvégre a gyakorikerdesek.hu-n vagyunk...


A kit objektív elég sok mindenre jó lehet, de makróra pont nem. Kezdő portré, tárgy, tájkép, épület mehet vele. Alapszintű Tamron makró obi van 50000 körül.

2014. nov. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem nehéz erre válaszolni, aki meg akarja érteni a kérdést, az megérti, csak itt elég sok olyan ember van, aki szerint senki ne vegyen a kezébe fényképezőgépet, ha nem olvasott ki előtte száz fotós könyvet. Az meg pláne, hogy tükröset vegyen, mert az csak annak jár, aki fejben tudja számolni a expozíciós értékeket.


Lényeg, hogy igen, fogsz vele tudni sok mindent fotózni, tájat, embert, épületet, csak lesznek korlátai a dolognak. Ezért vannak kifejezetten egy-egy célra kitalált objektívek, amik abban a témában jók. Egy portréobjektívvel is fotózhatsz bármit, nincs ez így megszabva.

A makró azért más kérdés, mert ahhoz az objektívnek tudnia kell egy megfelelő nagyítást, amit egy szimpla kitobi nem tud.

Én mindig azt mondom, hogy ha érdekel a fényképezés, vedd meg, elkezded használni, aztán rá fogsz jönni, hogy mi az, amihez nem elég, és majd veszel hozzá, amire szükséged van. És mielőtt belém köt valaki, nem, nem azt mondom, hogy nem kell tanulni a témában, csak azt, hogy nem tartom helyesnek a "nehogy géphez nyúljunk, amíg be nem nyaltuk az egész elméletet" megközelítést.

2014. dec. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az értelmes és kielégítő válaszokat. Így már világos.


Szerintem sem tettem fel túl bonyolult kérdést, amire egy regény lenne a válasz, de úgy látom, hogy itt egyesek elég lekezelően tudnak viselkedni a kezdőkkel, akik még tényleg csak tapogatóznak, de szeretnének tisztán látni.

2014. dec. 1. 13:59
 9/13 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen elmondom, miért ilyen néhány válaszoló (köztük én is, igen).


Nem kicsit elszomorító, hogy bele akarsz vágni egy új hobbiba/szakmába, már össze is gyűjtöttél több mint százezer forintot arra, hogy vegyél egy olyan kamerát, amire lehet hogy nincs is szükséged (persze lehet hogy van, de ezt még te sem tudod), de nem veszed a fáradságot arra, hogy legalább a legalapabb dolgoknak utánaolvass ezzel kapcsolatban. Tényleg a legalapabbaknak.


Ebből nekem az jön le, hogy vagy baromi lusta vagy, ebben az esetben úgysem fogod megtanulni a gépedet kezelni, tehát bőven elég lenne neked egy kompakt gép is, vagy iszonyúan buta vagy, hogy még az sem jut az eszedbe, hogy ráguglizz a fotózás alapjaira. Persze az is lehet, hogy én tévedek, ez esetben elnézést kérek.

2014. dec. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy miért tilos bármit is megkérdezni? Nem úgy tanul az ember? Már bocs, de ti még életetekben semmit nem kérdeztetek meg senkitől? Csak beültök a gép elé, aztán vagy megértitek, amit a gugliban találtok, vagy nem?

Valahol el kell kezdeni, ez az oldal meg azért van, hogy kérdezzen az ember, nem azért, hogy beszólogassanak mindenért.

Szerintem itt sokan nem fogják fel, hogy nem mindenki azért vesz gépet a kezébe, mert ebből akar majd megélni, hanem csak hobbi, és nem fog mindent megtanulni hozzá. Ti sosem csináltok semmit, amiben nem vagytok profik? Csak az főzhet, aki fejből vágja az összes ízkombinációt, hogy melyik fűszer mihez a legideálisabb? Nem... a legtöbb ember elővesz egy receptet, és lemásolja. Kicsit lehetne gondolkozni, hogy attól, mert neked ez a munkád és sokat jelent, nem biztos, hogy másnak is ugyanazt jelenti.

A szakácsok sem szajkózzák minden fórumon, hogy mindenki tegye le a fakanalat, aki csak háromfélét tud főzni. Ez igenis valamilyen szinten lekezelés és fennhéjázás.

Most miért fáj nektek az, hogy valaki megvesz egy tükrös gépet, és nem fog rajta mindent tudni? Szerintem nem bánt vele senkit.

2014. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!