Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ilyen tükröződéses képet...

Ilyen tükröződéses képet nehéz csinálni? Valaki le tudná írni hogyan kell?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2015. jan. 28. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Leteszel egy pohár vizet és.....klikk.
2015. jan. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%

Első, ha nem vetted volna észre, a két kép trükkfelvétel.

Hagyományos módon eléggé macerás.

Digitálisan csöppet sem nehéz, de időigényes. persze akkor megy, ha megfelelő forráskép is van hozzá.

2015. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
Mi ezen a trükkfelvétel, mesélj!
2015. jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%

Amit a poharakon látsz, egyszerű exponálással nem tudod elérni. Ha kamerában fotózod (filmes vagy digitális mindegy). Komoly előkészületek kellenek. Maszkolás, ellenmaszkolás, szűrözés, megvilágítás.

Ha pedig csak sima felvétel volt, az utómunka több.

A poháron, vízen át soha nem fogsz ilyen képet kapni "csak úgy".

2015. jan. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Akkor javaslom tanulj még egy kicsit a fotográfiáról. Én itthon a teraszon, mindenféle előkészület nélkül lőttem hasonlót.
2015. jan. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Rendben, majd tanulok. Igaz 40 éve vagyok fotós, két évtizede veszek fel pénzt oktatásért, de igazad lehet. Tanulni soha nem késő. ;-)
2015. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Biztosan véletlenül sikerült most mindenféle előkészület nélkül meglőnöm ezt:

[link]


Ne a kivitelezést nézd, hanem azt, hogy a pohár alján ahol rendesen kerekítve van az üveg, teljesen éles a háttér és ez lényegében semmiféle utómunkát nem kapott.

2015. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Én azért el tudnék vele lenni egy órácskát.

Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy könnyű-e olyan képet készíteni, amelyiken egy pohár látszik, benne tükröződő képpel, akkor arra az a válasz, hogy nem, nem nehéz.

Olyan minőségűt sem, mint amiket linkelt, de nem csak klikk és kész. Azért meg kell dolgozni.

De legyen neked igazad, én nem vitatkozom.

2015. jan. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Az előbb még szimpla exponálással nem lehetett. Ez amit linkeltem gyakorlatilag nyers, ha lenne itthon olyan poharam mint a képen, kb. úgy nézne ki. Nincs ebben semmi hókuszpókusz. Persze lehet rajta javítani, ahogyan írtad is, de ennyi. Helyesen exponálni tudni kell, meg ismerni az optika alapjait és ennyi.
2015. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%
Persze. Nem találom meg most online, de volt fent egy cikk egy unikumos plakátról. A képen zöld háttér előtt állt egy palack. Az a felvétel két napig készült. A részletes leírásban szépen minden lépést részletesen ismertettek.
2015. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!