Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Természet fotózáshoz milyen...

Természet fotózáshoz milyen objektív a jó. (Canon EOS 1200 D)?

Figyelt kérdés

2015. febr. 2. 17:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Canon EF vagy EF-S bajonettes objektív.


Ennyi infóból többet nem lehet mondani...


Tájképhez nagylátó, vadakhoz, madarakhoz tele, makróhoz makró. Ezen kívül természetet gyakorlatilag bármi mással is lehet fotózni. Nincsen külön természetfotózó objektív.


Hozzáértő fotós a konkrét téma ismeretében választja meg az objektívet, hozzánemértőnek pedig mindegy.

2015. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A term.fotó hatalmas témaátfogása okán az összes objektív jó.
2015. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy meg tanulj addig amíg tudod mire van szükséged ahhoz, amit fotózni szeretnél. A fotózás nem csak abból áll, hogy megnyomjuk a gombot. Nem árt tudnod, hogyan működik a fényképezőgéped, mit kell tenned ahhoz, hogy a kész képen az látsszon amit Te láttatni szeretnél stb...
2015. febr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én a természetfotózáshoz egy nagyobb zoom átfogású objektívet választanék. ( Pl. 18mm-135mm) Bár igen drága..

( [link]



Off:

Rendben van hármaska, tanuljon..

De mivel tanuljon? Gondolom most szeretné beszerezni..

Hányok amikor csak a kérdezőt kritizálják (okoskodnak) segítség helyett..

2015. febr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a link talán megnyílik rendesen..

2015. febr. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én meg attól hányok, hogy mindenki ész nélkül akar vásárolni, tőlünk várja, hogy megmondjuk mit vegyen, anélkül, hogy az utánaolvasásnak vagy a lelkesedésnek egy fikarcnyi jelét is mutatná. Rettenet unalmas az ezredik ugyanarról szóló kérdés. Ahhoz, hogy tisztában legyen valaki a szenzorméret/gyújtótávolság/látószög összefüggéseivel és egyáltalában a fényképezőgépek működésével, az expozíciós beállítások összefüggéseivel NEM KELL fényképezőgéptulajdonosnak lenni, viszont rohadtul sokat tud segíteni a választásban ha tudod mit keress. Ahhoz kell a fényképezőgép, hogy rutinszerűvé váljon, de ha összevásárolsz minden sz@rt, azzal nem sokra mész mert buksz rajta egy csomót mire eladod használtan és megint megveszed az újat amire ténylegesen szükséged van. A 18-135 meg egy vicc, pláne a természetfotózásban. Drága? Ha vadakat akar fotózni kb a 15-30x-osát kell rákölteni egyetlen teleobjektívre.
2015. febr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó hogy csak fikázunk. Amit írtam, hogy a term.fotó témaátfogása hatalmas, az konkrétan így van. Ahol is használhatunk extrém nagylátótól 500-as teléig bármit. Senki nem fog itt nekiállni regényeket írni, ha a kérdezőnek fingja sincs, mit akar. És ennek tükrében lehet eszközökön gondolkodni. Egy 20 mm-s Flektogon is alkalmas term.fotó készítésére, de nem hiszem, hogy ez kellene neki :)
2015. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


A 18-135 miért vicc? Konkrétan mi a baj vele?

Üdv!

2015. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Túl nagy átfogás, gyenge rajzolat stb... Olcsó amatőrcucc. Inkább vegyen egy 18-55 IS (II)-t és egy 70-200 F4-et kicsivel többért használtan. Sokk használhatóbb. Ettől függetlenül amíg nem tudjuk mire kell addig vaktában ajánlunk bármit.
2015. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát ja... a kérdés rossz. De mivel ebből az derül ki, hogy a kérdező nem eléggé ért hozzá, viszont lelkes, és van (ki tudja mennyi?) pénze, ezért én általánosságban válaszolnék. Vegyél L-es Canon optikát. Éppen olyan átfogásban, amire épp szükséged van. Ha nincs pénzed rá, spórolj. Ne vegyél sz.rt. Az nagyon drága lesz. Én nem is tudom mennyi optikámat adtam el, és vettem helyette egy kicsivel jobb sz.rt, amíg eljutottam a 17-40-ig. Amikor ez meglett, azt mondtam, hogy hát én végig ezt kerestem!!! Nincs kompromisszum (legalábbis minimális), és kész. Nem gondolkoztam azon tovább, hogy milyen jobbat lehetne venni, mert arra az átfogásra nem kellett jobb. Aztán jött volna a 70-200 L. Addigra persze elterelt az élet más felé, és már nem is fényképezek, de azt nagyon megtanultam, hogy ha az ember spórolni akar, és összevásárol minden szutykot, mert az "biztos jó lesz", az k.baszott sok pénzbe kerül!!! Sokkal olcsóbb megvenni elsőre a jót!
2015. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!