Canon 7D vs. Nikon D7100 - Melyiket vegyem?

Figyelt kérdés

Üdv!

Kezdőként új gép vásárlása előtt állva olyan kérdésem lenne hogy melyiket érdemesebb választani ha közel egy árban vannak: A Nikon D7100-ast (18-105-ös objektívvel) vagy egy Canon 7D-t (18-135-sö objektívvel).

Első DSLR lenne, leginkább makro, portré, és pár összejövetelen lőhető kép készítésére.

Tudom hogy a sima 7D nem mai kiadás, de nagyobb kaliber mint az újabb nikon. Azt viszont nem, hogy ez a korkülönbség mekkora hátrány ebben a kérdésben. Minden választ köszönök, de első sorban az indokolásra lennék kíváncsi.



2015. febr. 17. 23:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "nagyobb kaliber"? APS-C méretű szenzor van mindkettőben (ugyanúgy, mint egy belépő szintű DSLR-ben). Én 7D-t használtam sokáig. Masszív felépítésű, strapabíró gép, szerettem vele dolgozni. Ha azonban annyi pénzt szánnék új gépre, mint egy 7D+18-135, akkor lehet,hogy egy méretileg kisebb, de modernebb gépet választanék. Első körben azt nézném meg, hogy melyik az a gép, amelyik magasabb ISO értékeken kevesebb zajt produkál, mint a 7D. Illetve a 18-135-ösnél jobb objektívet választanék, pl. 24-105 L.


Makrózáshoz kell venned egy makroobjektívet. Én a 100/2.8 L-est használtam. Portrézáshoz is kiváló. Persze, vannak egyéb trükkök makrózáshoz, pl. virágkorát élik a régi, M42-es menetű, analóg objektívek, ezekhez olcsón hozzá lehet jutni. Kell még hozzá egy adapter, amivel fel tudod tenni a digitális gépedre, illetve egy makro-közgyűrű, és kész is. De ez már a finomságok kategóriájába tartozik, nem feltétlenül ezzel kell kezdeni a fotózást.


Emellett, szinte kötelező darab egy fix 50-es objektív, az olcsóbb 1,8-as, a drágább 1,4-es fényerejű, meg van még drágább is.


Igen, ezeket mindet meg kell tanulnod: szenzorméret, zaj, fényerő, ISO, L-es, nem L-es objektív stb.


Nikont nem használtam, sajnos nem tudok róla véleményt mondani.


-falcon-

2015. febr. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2015. febr. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A második kommentben szereplő linket én is megtaláltam de egyrészt nem mindent értettem belőle másrészt inkább tapasztalatokat és tanácsokat szeretnék a rutinos versenyzőktől. Az első válaszadótól kérdezném hogy ebben az árban (kb. 345.000FT) mit venne?
2015. febr. 21. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!