Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Olyan fényképezőt keresek ami...

Olyan fényképezőt keresek ami nem csak egy "sima", hanem kicsit komolyabb de megfizethető? (16/L) többi lent

Figyelt kérdés

Szóval neem vagyok profi fotós bla bla...a lényeg az, hogy nem szertnék egy 'túl nagy' feényképezőt, csak egy olyat amit könnyen lehet hirdozni akar, vagy hirtelen elővenni :D

Ami azért meglehetősen szép képet készít és mondjuk ha este, éjszaka a vak sötétben fotózok is vele, olyan lesz a kép, amit a valóságban is látok...vagy egy sötétedő naplementét mondjuk nem csak egy 'paca'-ként érzékel...ha értitek.

Szóval lényegében akár aegy mindennapos kis gép kellene, ami visszaadja akár a természet szépségét egészeen jól és jól fókuszál is meg hasonlók.

Tudom, hogy ez elég általános lehet de csak segítséget szeretnék :) árban mondjuk nem szeretnék túl udrágát...tudom tudom...meg kell fizetni a minőséget, de jelenleg csak bizonyos keretek kozott...100 ezer folott pl mar tenyleg nagyon sok lenne :)


2015. márc. 4. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A „szép” képet nem a fényképező csinálja, hanem te. Ha Automata módban tolod, nem kell csodát várni, mert ha nem értesz hozzá, ugyanolyan fos lesz a képminőség 100000 és 10000000 forintos géppel is. A sötétben fotózástól meg pláne nem kell csodát várni, ugyanis ha felcsumázod maximumra az ISO-t, akkor rettentő zajosak lesznek a képek. Ez kiküszöbölhető jóval drágább vázzal, valamint fényerős objektívvel. Na meg hosszú záridővel, de az nem úgy működik, hogy „hirtelen előveszed”, megnyomod a gombot, és kész, hanem rá kell tenni egy állványra.

Egyébként meg tanulj addig, amíg tudni fogod, mihez mire van szükséged, mert mint mondtam, ha automata módban fényképezel, akkor elég egy 40000 forintos képfényezőgép is.

2015. márc. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vak sötétben fotózást felejtsd el, mert lehetetlen. Vehetsz akármilyen gépet, ha nincs fény, nem fog működni. (Te sem látsz a sötétben, a gép mit látna?).

Ha mindenképp kevés fénynél akarsz fotózni, vegyél egy állványt, tedd rá a gépet, aztán hagyd dolgozni.


Az alapján, hogy ne legyen nagy, de azért tudjon is valamit, én valami tükör nélküli cserélhetős objektívest ajánlanék: Canon M, Nikon 1, Olympus Pen.

2015. márc. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!