Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mi a különbség a Nikon d3200-h...

Mi a különbség a Nikon d3200-hoz járó VR és ED II objektívek között? (18-55mm). Csak mert az utóbbival olcsóbb a készülék. Miért?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

magáért beszél:


EDII

Minimális rekesz f/22–38


7 objektívelem 5 csoportban (1 ED és 1 aszferikus lencse objektívelemmel)


VR

Minimális rekesz f/22–36


11 objektívelem 8 csoportban (1 aszferikus lencse objektívelem)

2015. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de nekem nem annyira egyértelmű :) Ez lesz az első gépem, és nem sokat tudok még úgy amúgy róluk, viszont lesz fényképezőgép és kamerahasználat óránk. Első gépnek melyiket ajánlanád?
2015. márc. 10. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:

sosem mernék gépet ajánlani, és egyébként canonos vagyok :)


megnéztem az adatlapját, jó gép, hál'isten minden állítható rajt manuálisan is

2015. márc. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a fáradozásod :) és objektívnek a fent felsoroltak közül melyiket válasszam?
2015. márc. 10. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:
talán a Vr-nek tisztább a képe, de egyik sem profi obi, elég közel állnak egymáshoz ... ha jelentősen olcsóbb az ED akkor vedd azt, és esetleg nézz utána távkioldónak, mert hosszú záridőnél hasznát veszed (nem tudom, hogy a különbözetből futja-e: [link] )
2015. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, az az apróság semmi jelentőséggel nem bír, hogy az ED nem stabilizált.
2015. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 köszi, nem véletlen vagyok canonos, mert menjenek a 3,14csába nikonék, ha összesen ennyit tudnak megjeleníteni a műszaki adatok listában (azóta már megtaláltam a "Főbb jellemzők" közt) [link]
2015. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is Canon-juzer vagyok, mégis tudom, mit jelent a VR "odaát"... Mondjuk ennek semmi jelentősége.
2015. márc. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!