Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milc vagy Dslr? (a többi lent)

Milc vagy Dslr? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Most szeretnék egy fényképezőgépet. A kérdésem az lenne, hogy a Milc és a Dslr gépek között, ugyan abban az árkategóriában, nagy a különbség? Két gép jött eddig szóba. Egy Milc:a Samsung Nx300, és egy Dslr:a Nikon D3200. A vélemények érdekelnének a két gépről. Ti melyiket ajánljátok hobbi fotózásra?

2015. ápr. 3. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek nagy elvárásaid és komolyabb terveid fotózás terén, valamint fontos a hordozhatóság, akkor a Samu megteszi. Minden egyéb esetben a dslr.
2015. ápr. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Az előző válaszolónak igaza van, ha kicsit is komolyabban érdekel a fotózás mindenféleképp dslrt érdemes venni még ha belépőszintű is, a profik is használnak viszont milc gépekek! csak inkább "másodlagos"-"haharmadlagos" kameraként tehát ha nincs épp kéznél a dslr vagy nehezebb előbányászni a táskából és valamit gyorsan szeretne lencsevégre kapni akkor ők is használják.Mivel a képminőségük egyes esetekben meg is haladja a belépőszintű dslrekét.

Így tehát ha inkább családi fotókhoz, nyaraláshoz használnád akkor milc, ha komolyabban szeretnél belemerülni akkor egy dslr.

2015. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mind a kettő, leírom a tapasztalataimat, ha érdekel. Az összes gépem Canon, tehát a konkrét modellekről nem tudok nyilatkozni, csak úgy általában.


Van két tükrös gépem, amiket imádok, szép nagyok, nehezek (nem belépő szint).

Aztán pont a fent említett okból gondolkoztam egy milc-en. Nyaraláshoz, mert nem akartam a komolyabb gépeket kivinni a strandra.


A képminőséget illetően szerintem nem visszalépés a milc. APS-c szenzor, ugyanazt tudja, mint egy belépő dslr.

Ami hátrány:

- nincs kereső, napfénynél nehéz látni, mit fotózol (nekem egyébként is hiányzik, mert megszoktam)

- jóval lassabb az egész gép (de főleg a fókusz)

- (legalábbis a Canon-on, ami nekem van) vagy totál manuál mód van, vagy totál automata (nekem hiányzik pl a rekeszelőválasztás)

- nehézkesebb a kezelése, a menüben való állítgatás (kivéve a fókuszpont kiválasztást, mert az az érintőképernyőn nagyon egyszerű)


Ami jó a milc-ben:

- kicsi, könnyű

- rárakhatok adapterrel bármilyen Canon obit (bár akkor már kevébé lesz kicsi és könnyű)

- van benne RAW, ugyanakkora szenzor

- ugyanúgy fejlesztheted a objektívet, tehetsz rá speciális darabokat (tele, makró, stb).


Nekem bevált 3. gépnek, pedig tartottam tőle, hogy nem fog. Első gépnek dslr helyett csak akkor venném, ha összesen arra használod, hogy nyaraláson, kiránduláson fotózgatsz, mert ha van is benne annyi lehetőség, mint egy belépő dslr-ben, nehézkesebb a kezelése. Illetve kényelmetlenebb is a fogása a kisebb méretének köszönhetően. Viszont egyszerűbb magaddal vinni. Én rátettem egy 50mm 1,4-es obit, azzal szépen dolgozik együtt, de még mindig nem olyan gyors a fókusz, mint a tükrösön.

Remélem, segítettem valamit. Ha van még kérdés, szólj.

2015. ápr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes válaszokat! Sokat segítettetek. Azt hiszem, hogy dslr lesz mert komolyabban érdekel a fotózás.
2015. ápr. 6. 02:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!