Kezdő fotós gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék belevágni a hobbyfotózásba, és első gépnek a nikon coolpix l830ra gondoltam. Ő egy bridge gép tehat szerintem ideális lehet?

Mit gondoltok?



2015. ápr. 20. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Bridge gép mindenképpen jó választás kezdéshez. Ami erről a modellről hiányolok, az a kereső. Az is csak monitor ugyan, de erős napfényben a nagy monitort nem nagyon lehet látni. A másik pedig a vakupapucs hiánya.
2015. ápr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
sigma quattro...
2015. ápr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Az L830 árán viszont már majdnem kapsz MILC gépet, szóval ott már nem éri meg a full-automata bridge.
2015. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Leirnad legyszi a milc gep tulajdonsagait, illetve miben ter el a
2015. ápr. 20. 20:36
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
A MILC egy szörnyszülött. Azzal ne is foglalkozz. Cserélhető objektíves kompakt gép. Úgy nagyjából semmire sem jó igazán.
2015. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

A Nikon Coolpix L830-on nincs rekesz- és záridő-előválasztás, nem lehet rá szűrőt tekerni, nincs rajta vakupapucs.

Ha komolyabban akarsz foglalkozni a témával, tanulni, stb., akkor pont nem mész vele semmire.

2015. ápr. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
valami finepix cuccot kellene ahogy az előző mondta. legyen rajta nézőke. Sztem nem kellene szűrőzni még az elején, de ha már belejött a fényképezésbe akkor meg minek szűrőzgetni?... Ki lehet hagyni ezt a kört.
2015. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

He?


Én azért egy polárszűrőt, szürkeszűrőt, neadjisten átmenetes szürkét azért nem neveznék átugrandónak...

2015. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rakjuk körbe magunkat minden földi jóval, ilyen gép olyan szűrű, amolyan vaku aztán hagy pihenjen a szekrényben, néha meg menjünk ki macskát fotózni vele... ajj hova halad ez a fotós világ?... kezdőnek mi a fenének ajánlgattok ilyen gépeket? Megteszi kezdésnek egy jó fényerejű 5-8x zoom max. kompakt is, amin van manuális beállítási lehetőség.
2015. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Rakjuk körbe magunkat minden földi jóval, ilyen gép olyan szűrű, amolyan vaku aztán hagy pihenjen a szekrényben, néha meg menjünk ki macskát fotózni vele..."

Nem mondtam, hogy egyből vegyen is mindent hozzá. Azonban ha ezeknek az elvi lehetősége sincs meg, akkor nem nagyon fog tudni mihez kezdeni az első pár hónap után, és vehet új gépet. Azt most ne tételezzük fel, hogy megunja két hét után a dolgot.


"kezdőnek mi a fenének ajánlgattok ilyen gépeket?"

Mert nem akarunk kib aszni vele?


"Megteszi kezdésnek egy jó fényerejű 5-8x zoom max. kompakt is, amin van manuális beállítási lehetőség."

Na pont ilyet nem kapsz olcsón. Nagy fényerő plusz manuális beállítások = drága gép. De hát nem pont ezt ajánlom én is?


Manuális beállítási lehetőség nélkül kidobott pénz bármi, ha az ember komolyabban foglalkozni akar vele, márpedig a kérdező ezt írja. Ugyan ne tételezzük már fel róla, hogy hazudik. Márpedig azokon a kompaktokon, amiken van lehetőség manuális beállításokra, általában megtalálható a szűrőmenet és a vakupapucs is.


Sajnos ilyet nem nagyon kap 60-80 ezer alatt újonnan - azonban használt piacon is érdemes körülnézni.

2015. ápr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!