Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 15 éves diák vagyok. Már...

15 éves diák vagyok. Már régóta szeretek fotózni. (állatokat, természetet, tájat. ) Azt terveztem, hogy idén nyáron komolyabban elkezdek foglalkozni a fotózással (elmegyek egy fotós tanfolyamra. Milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak venni egy új dslr gépet (eddig egy nikon d90-t használtam). Egy nikon d7200-ra gondoltam egy nikkor 18-300-as objektívvel. Tudom , hogy ez egy haladó gèp de arra gondoltam , hogy inkább veszek egy jobb gépet amit sokáig használok ahelyett , hogy veszek egy gépet amit pár év múlva leváltok. Mit gondoltok róla? Vegyek inkább egy alacsonyabb kategóriájú gépet?
2015. ápr. 26. 22:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha van rá pénzed, vegyél. De én megvárnám a helyedben azt a tanfolyamot, hátha tanulsz olyat, ami segít a választásban. Egy d90-nel is simán meg tudsz csinálni mindent, amire egy kezdő tanfolyamon szükség lesz.

Ha komolyan akarsz foglalkozni a fotózással, felejtsd el ezeket a szuperzoom-okat. Nem jók semmire. Végezd el a tanfolyamon, közben hátha rájössz, milyen téma érdekel a legjobban, és annak megfelelően vegyél objektívet.

Én is így voltam az elején, hogy de jó lesz nekem egy 18-200-as obi, azzal mindent lehet, és nem kell cserélgetni. Ma már biztos nem venném meg, mert nem hiába a fix obik a legjobbak. Minél több zoom, annál inkább romlik a minőség.

2015. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tanulj addig amíg nem tudod, hogy mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél. Egyébként a d7200 mellé valami rendes objektívet vegyél ne egy ilyen parasztzoomot, vagy vásárolj többet. Ez pocsékolás ha komolyabban akarsz fotózni.
2015. ápr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2015. ápr. 27. 12:06
 4/12 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnak ajánlani jó objektívet? Akár nagylátószögűt akár teleobjektívet.
2015. ápr. 27. 13:57
 5/12 A kérdező kommentje:
Egy 18-55mmes és egy 70-300mmes objektív kobb lenne?
2015. ápr. 27. 18:46
 6/12 A kérdező kommentje:
*jobb
2015. ápr. 27. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, de van szükséged 70-300-ra? Mihez akarod használni? Ne vásárolj be addig, amíg nem tudod, mire kell. Kezdj el tanulni, és utána vásárolj.


Én egy Canon 1000d-vel kezdtem kitobjektívvel, aztán abból fejlesztgettem, amikor tudtam, mire van szükségem. Ma már kicsit komolyabb gépeim vannak.

2015. ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm !!!
2015. ápr. 27. 22:00
 9/12 anonim ***** válasza:

>elmegyek egy fotós tanfolyamra

Jajj, miért kell tanfolyamra menni? Elolvasod az interneten, kimész a szabadba, kipróbálod, kész. Állatokat nem fogsz lőni azzal a koromsötét lassú műanyag izével amit a Nikonnak van pofája 200K-ért árulni. Inkább ne menjél felesleges tanfolyamra és vegyél helyette egy normális 70-200 2.8-as obit. A Sigma pl 'csak' 100 rugóval több. De hát a tanfolyam is kb annyi.

2015. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én nekem egy mirrorless gépem van,de a kérdés alapján nem akarom ajánlani neked.Ám az előbbieknek igaza van,hogy ne vegyél addig gépet,amíg nem tudod,hogy mire használd.És még egy jó ötlet:van egy olyan könyv,aminek az a neve,hogy a Digitális Fotózás.A google play -ről ingyen letöltheted,ha nem akarsz rá költeni.Ebből a könyvből is nagyon sokat tanultam,és bátran ajánlom.Ebben benne vannak az alapok,és amit szinte csak tudni kell a fotózásról.És hogyha már megva,hogy mit akarsz fotózni,akkor menj el a Alexandrába,és ott is találsz pár fotózásról szóló könyvet.Sok sikert!
2015. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!