Ti mit vásárolnátok egy fotóstúdióhoz?

Figyelt kérdés
Kezdő fotós vagyok, de szeretnék gyakorolni embereket fotózni. Most van rá lehetőségem, hogy költsek egy keveset... Mit vásárolnátok egy kezdő stúdióhoz?

2015. máj. 18. 13:35
 1/7 Tengor ***** válasza:
Azt, amit úgy gondolok (nem mások, én), hogy kell a munkámhoz.
2015. máj. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez egy igen segítő hozzászólás volt. Nem munka hobbi, és a véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ki mit vásárolna. köszönöm a hozzászólásod!
2015. máj. 18. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Én felvennék egy csinos titkárnőt.
2015. máj. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én itt néznék szét:

[link]

2015. máj. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Én a vakukat itt vettem, az apróságokat az ebayről (derítő.. stb)
2015. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első válaszolónak igaza van, csak nem fejtette ki eléggé, hogy meg is értsd (persze elfogadnod nem kell). Ne az alapján vásárolj felszerelést, hogy mások mit mondanak, hanem hogy te minek érzed szükségét ahhoz, hogy megvalósítsd, amit akarsz.

Mondhatja bárki neked, hogy vegyél ennyi és ilyen lámpát, ilyen softboxot, ilyen háttereket, olyan méhsejtrácsot, amolyan beauty dish-t, ezt, azt, akármit, ha neked, ahhoz, amit te akarsz csinálni nem ezekre van szükséged. Egy csomó nagy fotós minden bonyolult stúdiókellék nélkül 1-2 lámpás egyszerű világításokkal dolgozik, mert nem az a fontos, hogy mi mindent tudsz megvenni egy stúdióba, hanem hogy azokat hogyan használod.


Szerintem vegyél egy modell/portréfotózásról szóló könyvet, vagy iratkozz be ilyen tanfolyamra, vegyél egy, esetleg két egyszerű távvezérelhető vakut és állványt, keress modelleket és kezdd el az alap cuccokkal fotózni őket. Csinálj róluk olyan képeket, amiket azokkal a cuccokkal lehet, próbáld végig, hogy azok az egyszerű cuccok mire alkalmasak, merítsd ki minden lehetőségüket és ha már mindent kipróbáltál velük, akkor valószínűleg tudni fogod, hogy mi az, amiben azok nem tudnak eleget nyújtani és miben van szükséged többre, másra.

Ha ez már viszonylag jól megy, akkor béreld ki mások jól felszerelt stúdióját és kísérletezz azokkal a dolgokkal, amik ott vannak, mivel mit és hogyan tudsz elérni. Ha már vannak ilyen tapasztalataid, akkor mások tanácsai nélkül is el fogod tudni dönteni, hogy neked mire van szükséged, sőt ismerni is fogsz olyanokat, akiknek érdemes hallgatni ilyesmiben a tanácsaira.

2015. máj. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy mit szeretnék, csak nem tudom hogy ár-minőség arányban melyiket érné meg megvenni.. Kezdetnek csak egy háttér settre, egy softbox settre illetve derítőre gondoltam. Viszont biztosan vannak úgymond kötelező kellékek... Amiről még nem tudhatok hisz nem voltam még egy stúdióban sem. Ezért kérdeztem... [link] Erre gondoltam ami softbox illetve hátteret illeti.
2015. máj. 19. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!