Melyik a legolcsóbb NIHM típusú "elemakkumlátor" szett?

Figyelt kérdés
Fényképezőgépem elemmel működik és leírásban benne van, hogy a lítium elemmel kb. 3x annyi az üzemidő... szóval a legolcsóbb "konfiguráció" kellene minimum 2 elem és ugye 1 darab töltő hozzá nem érdekel különösebben a máka, csak legyen működő képes. A választ előre is köszönöm!

2015. jún. 17. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Na akkor először döntsd el, hogy litium kell-e vagy NiMH.
2015. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mivel nem értek a témához, ezért egy blogot olvastam,ahol a litium megfelel a nihm-nek, ezek szerint rosszul írták le, nekem az a fajta kell, amelyik tovább bírja...
2015. jún. 17. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Fényképezőgépbe pont nem a legolcsóbb kell, mert nem fogja szeretni, hanem a legjobb. A legolcsóbb az órákba, távirányítókba, kisebb fogyasztású lámpákba való. Olcsó akkuval a fényképezőgép akár töltés után is azt mondhatja 5-10 vakus expozició után, hogy üres az akku. Pedig nem, csak nagy a belső ellenállása, hamar leesik a feszültsége.


Fényképezőgépbe, vakuba Panasonic Eneloop (régebben a Sanyo neve alatt futott) akku kell. Ez 2000 mAh kapacitású. Ha sok felesleges pénzed van, akkor Eneloop Extreme, az már 2500 mAh kapacitású, cserébe marha drága.

Lehet hogy kevésnek hangzik a 2000 mAh, de ez ki is jön belőle. Hiába állítják egy olcsó akkuról, hogy 2700... 3000mAh kapacitású, ha nem tudja leadni nagy terhelésnél. És e fényképezőgép pont ilyen, rövid ideig tartó nagy terhelés, amikor feltölti a beépített vakut.

2015. jún. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én 720p-s videókat szeretnék felvenni vele... 64 gigás memória kártya és szeretném, ha bírná az akkumulátor sokáig...
2015. jún. 18. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!