Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nyáron leszek 15 éves, és el...

Nyáron leszek 15 éves, és el szeretnék kezdeni komolyabban foglalkozni a fényképezéssel. Viszont nem tudom, hogy milyen gépem legyen és hogy egyáltalán mit kell tudnia egy kezdő fényképezőgépnek, ami lehetőleg olcsó is. Ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Utána olvasgattam interneten, és arra jutottam, hogy az első gépnek nem kell olyan sokat tudnia, mert még egyáltalán nem biztos, hogy ennyire érdekelni fog ez az egész. Én erre gondoltam: [link] ez viszonylag sokat is tud, és nagyon kedvező az ára is. Szerintetek jó ez, vagy ti milyet vennétek? Illetve, hogy tudtok valami jó képszerkesztőt (Windows)? Előre is köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 10. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem L830 van

Szep kepeket keszit, de inkabb csak kint a szabadban, vagy ha vilagos van. Akkor viszont nagyon.

A 32x zoom nagyon durva :) viszont ekkora nagyitasnal csak akkor csinal tueles kepet, ha fixen all valahol, mondjuk allvanyon.

2015. júl. 10. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
pont nem ezzel a géppel komolyabban elkezdeni a fotózást, ahhoz legalább egy milc kell... és nem azért mert mindenkinek az van hanem a legalább 4/3-os szenzor miatt.
2015. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha komolyabban szeretnél foglalkozni vele, akkor mindenképp olyat javasolnék, amin van manuális üzemmód. Ilyen pl. a Panasonic LZ40.
2015. júl. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kezdő fényképezőgépnek megteszi az L840, ha viszont komolyabban akarsz vele foglalkozni, akkor hamar kevés lesz.

Ez csak a boltok vevőcsalogató kínálatában bridge, valójában egy nagy zoomos point'n'shoot.


10 ezerrel drágábban már komoly gépeket kapni, valódi kézi expozíciós beállításokkal, jobb képminőséggel és sebességgel.

2015. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A kérdésed olyan, mintha Michelangelo azt kérdezné, milyen ecsetet vegyek. A tehetség nem azon múlik, milyen csiszolatú lencsén, és milyen szenzoron át nézed az adott témát.

Ha kezdő vagy, ne görcsölj sokat, kezdj el fotózni mobillal, vagy más levetett fényképezőjével.

A fényképező nem számít, érted? Egyetlen dolog fontos, te magad hogyan látod és komponálod a dolgokat.

Olvass sokat, fotózz sokat, és a többi jön magától.

2015. júl. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5-nél a pont
2015. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már eddig is sokat fényképeztem telefonnal, és sok visszajelzést kaptam, hogy van hozzá tehetségem. :)
2015. júl. 10. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
küldenél vagy linkelnél pár képet amire jókat mondtak? Köszi.
2015. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Én is egyetértek az #5-össel, ha tényleg tehetséges vagy, (ahogyan írtad) akkor hagynod kell, hogy kialakuljon egy saját stílusod, egy saját nézőpontod, ez fontos a fényképezésben. Ha úgy érzed van már valamiféle stílusod, még ha nem is teljesen kiforrott, akkor el lehet gondolkozni egy gépen. Na de milyen legyen? Én semmiféle képen nem ajánlok bridge gépet, inkább egy kicsit drágább DSLR gépet tudnék javasolni, mert ott te tudod magadtól beállítani az expozíciót. De ehhez előtte meg kell tanulni, hogy mi az az ISO, blende, záridő, mélységélesség és ezeket hogyan kell beállítani. Ehhez a neten találsz csomó cikket, pl itt: [link]


Illetve tudom ajánlani a Flickr.com-ot, ahol esetleg ötleteket tudsz meríteni, illetve nagyon hasznos, hogy meg van adva, hogy egy adott kép milyen beállításokkal készült. ( [link]


Végül, hogy a kérdésedre is válaszoljak, én egy Nikon D3200/D3300-at egy alap obival ajánlanék. Ezek használtan nem olyan vészesek (és ha nem szeretnél használt gépet, akkor újonnan is megvásárolhatod, de úgy már 100k körül kell gondolkodnod)

2015. júl. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek vele, hogy az első gépnek (szinte) mindegy, hogy milyen, mert bármilyen gép megfelel, amíg ki nem növöd, aztán úgyis le kell cserélned, ha már nem felel meg. Viszont ahogy írták, nem árt, ha egy első gép minél sokoldalúbb és több lehetőséget enged a fejlődésre. Ha komolyabban akarsz foglalkozni a fotózással és meg akarod tanulni, akkor a manuális beállítások mindenképpen jól jöhetnek és egy belépő szintű DSLR, vagy MILC jobb választás, mint egy ilyen bridge/kompakt.

Képszerkesztésre Photoshop és/vagy Lightroom.

2015. júl. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!