Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hőlégballon VB van Debrecenben...

Hőlégballon VB van Debrecenben, profi fotósok hogy csinálhatnak ilyen gagyi képeket?

Figyelt kérdés

Látom, hogy ott vannak a profi gépeikkel, nem tudom, hogy nevezik, amikor előre ki lehet tolni vagy 30 centire a gépet.

A verseny hivatalos facebook oldalán nézem mindig, hol lesz az aktuális felszállás.

Van fent jó sok kép, oda is van írva a fotós neve, ezért gondolom, van az eseménynek hivatalos fotósa.


De amit furcsállok, hogy én is ott voltam, én is csináltam képeket, egy sima okostelefonnal. Még csak nem is egy több százezres géppel, hanem egy 8 mp-es kamerájú Huawei-al. Nem csúcskategória, tudom.

De ezerszebb jobb képeket csináltam, mint az, akinek ez a szakmája, munkája.

Az én képeim élesebbek, szebbek a színek.

A hivatalos fotók elmosódottak, sötétek, homályosak, színtelenek sokszor.

Hogy van ez akkor? Hivatalos oldal miét tesz ki ilyen rossz minőségű képeket?


2015. aug. 16. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Linkelsz egy-két képet?
2015. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Linkelj képet (sajátot is!), mert így csak hiszti.
2015. aug. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

önmagában attól még nem lesz valaki profi fotós, hogy van egy hosszú objektíve. Van olyan üveg, amit már 40ezer környékén újonnan el lehet hozni, és jó hosszú... persze tudom, hogy a profiság ismérve a napellenző és a hosszú objektív, de ettől még bárki lehetett.


Az pedig, hogy oda van írva a neve szintén nem jelent semmit, a net tele van XY photography blogokkal, fb oldalakkal, manapság bárki aki már 2-t kattintott rögtön XY photographynak hívja magát...


(ui: ettől persze még lehetett egy béna profi is :))

2015. aug. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen kielemezném a te képeidet :D
2015. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek a képek megmutatása nélkül semmi értelme nem volt. Egyik képet sem látjuk, mégis hogyan mondjuk meg, hogy jók-e vagy sem?


Megnéztem a facebook oldalt, azok tényleg nem jó képek, de nem értem, honnan vetted, hogy ezek profi fotós képei? Mobilos, meg talán a helyszínen készült kattogtatások.

Attól, hogy ki lehet tolni egy fényképező objektívjét, még nem lesz profi. Sőt.

Ebből látszik, hogy te is abban a tudatban élsz, hogy a zoom meg a megapixel adja a csodát. Ezt felejtsd el.

Ezek szimpla túrista fotók. Nem tudom, a te képeid milyenek, nem is tudjuk megmondani, ha nem mutatod meg.

Bár a kérdésed után itt úgyis csak leszólást kapnál, hogy az is szemét.

2015. aug. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
úgy sem rak fel saját képet.
2015. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!