Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » El tudná nekem valaki magyaráz...

El tudná nekem valaki magyarázni a lenti írást konyhanyelven?

Figyelt kérdés
Egy adott fotográfiai helyzetben a gép automatikája által ajánlott expozíciós érték a következő: a blendenyílás f/8, e zársebesség értéke 1/125 e. Tételezzük fel, hogy ez a mért expozíciós érték egy olyan szituációban, ahol egy elhaladó gépjárművet szeretnénk e képkivágásba belekomponálni. Bemozdulásmentes képet szeretnénk készíteni, ezért e zársebességet 1/500 s-ra állítjuk. Mivel e mért értékhez képest két szabvány zársebesség értékkel [fényértékkel] állítottuk el a kamerát, ezért ha így készítenénk el e felvételt, két fényértékkel alulexponált képet kapnánk. Az alul expozíciót elkerülendő e blendeszerkezet nyílását két értékkel [fényértékkel) megnöveljük. Az így kapott blendeszám f/4 és mivel a blendenyílás mértéke és a zársebesség értékek állandó összefüggésben vannak, az expozíció helyes lesz. Természetesen ma már szinte minden fényképezőgépen van lehetőség automata záridő/blende beállításra, így ha nem szeretnénk kísérletezni, a gép elvégzi helyettünk ezeket a beállításokat.
2015. aug. 17. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Érthető a szöveg, csak te még nem ismered a fogalmakat. És ha most ezt szájbarágnám, akkor a következő bekezdésnél megint elakadnál. Keress fotósuli, fotózás kezdőknek jellegú oldalakat, pl:

[link]

[link]

2015. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarod, hogy elmosódott legyen a verda a képen, gyorsabbra kell állítani a kattyintást, de akkor meg hótt homály lesz, úgyhogy a likat nagyobbra kell venni egy cseppet.
2015. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: a fogalmakkal már tisztában vagyok (expozíció, blendenyílás, zársebesség..stb), és ezt a cikket is egy "kezdő fotósok" oldalon olvastam, de valahogy mégsem értem..Lehet csak késő van..

Második válaszoló: köszi, de ez kicsit már túl konyhanyelv.:D

2015. aug. 17. 22:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Viszont megértettem a lényegét, szóval köszönöm.:D
2015. aug. 17. 22:20
 5/9 Szirty ***** válasza:
Ha a fogalmakkal tényleg tisztában vagy és nem csak a száraz jelentésüknek néztél utána, hanem azt is érted miért van, mire való és milyen összefüggésben vannak egymással, akkor én nem értem mit nem értess.
2015. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom mi az a szem és tudom mi az az agy, de a köztük lévő működést nem értem. (<- hasonlat..)

De nem kioktatást és "nézzél utána" című felszólításokat kértem, hanem egy sima magyarázatot. Az emberek miért nem tudnak csipkelődés és rosszindulat nélkül a kérdésre válaszolni?

2015. aug. 18. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert ha azt állítod, hogy ismered a fogalmakat, de nem érted ezt a szöveget, akkor időpocsékolás a további rugózás.

Olvasni, olvasni, olvasni... ahogy akár Lenin is mondhatta volna.

2015. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Olvasok, olvasok, olvasok és tanulok. Ezért is kérdeztem mivel tanulok, de azt nem tudom megtanulni amit nem pontosan értek. Nehéz ám egyedül megtanulni az ilyen bonyolult dolgokat.:D
2015. aug. 19. 00:23
 9/9 Szirty ***** válasza:
Nehéz bizony. Viszont így lehet a legjobban megtanulni.
2015. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!