Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen belépő szintü DSLR-t...

Milyen belépő szintü DSLR-t vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék komolyabban megismerkedni a fotózással, ezért vennék DSLRt, mert mostani Samsung ST1000 kompaktomat meguntam. De járok fotó/videó szakköre tehát nagyjából tisztában vagyok a dolgokkal. A keret 140-150 misi bár, ha nagyon muszály 190-200. Ebayen találtam bundleket, ezek megérik, mert minden van benne, ami elsőre kell?
2015. aug. 27. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pentax k 50 140 ezer. Ezen a szinten az egyetlen por-fagy-vízálló dlsr.
2015. aug. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Engem elsősorban a Canon-ok és Nikon-ok érdekelnek.


U.i.: a Pentax K-50 nem vízálló

2015. aug. 27. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Erre már nagyon sokszor válaszoltak itt. Ha csak Canon vagy Nikor jöhet szóba, akkor szinte mindegy, melyiket veszed. Vedd a kezedbe, nyomkodd végig a menüjét meg a gombjait, aztán amelyik jobban tetszik.

Én azt mondom, inkább olcsóbb vázat vegyél, jobb obival, mint fordítva. Többre mész vele.

2015. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Valaki egyszer azt írta, hogy ismerősr (nő) megjelent egy DSLR-rel a kezében és megkérdezte milyen típusu a gépe, erre a válasz: Hát Nikon! Nekem nem ezért kell, mert egyik ismerősnek Canonja van és azt mondta, ha majd lesz kamerám akkor segít majd tanulni. Az 1200D- nek jó fogása van menüt nem tudtam megnézni nem volt beüzemelve szóval szerintem az lesz.
2015. aug. 27. 14:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a canon-nikon mániát. Ott van a sonynak az slt-s A58, megeszi reggelire a hasonló árú canon-nikonokat.

Gondolom végignézted a neten a tesztképeket. Nikon D3200-nak ISO 3200 körül már olyan zajosak a képei, hogy a facebookra is ciki lenne felrakni.

Pentax k 50 meg cseppálló, amivel tudsz esőben vagy hóesésben fotózni. Ezt elfelejtheted a beugró canon nikon vázakkal.

2015. aug. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Canon 1200d-val hatalmas probléma hogy csak 1 FÉ lépésenként lehet beállítani. Jelenleg én olyat vázat használok ahol 1/3 FÉ a lépcső és ez is nagyon kevés még.

Ez sok szenvedést fog okozni, főleg mivel az összes belépő dslr alul vagy felülexponált, ezért korrigálni kell, de 1 FÉ-el lehetetlen.

2015. aug. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Erre való a RAW-ban fotózás, hogy utólag az ilyen finom korrekciót végre lehessen hajtani.


Kérdező: Nikon/Canon párosból azonos árban gyakorlatilag mindegy, hogy melyiket választod, egyikkel sem nyúlsz mellé, persze vannak hangsúlyok, hogy hol az egyik jobb, hol a másik, de kezdőként nem biztos, hogy ez számít a legjobban.


Ami szerintem fontos lehet, hogy egyrészt az ismeretségi körödben milyen gépek vannak (ha mindenki Nikonos és veszel egy Canont, akkor nehezebben fognak segíteni, nem tudsz kipróbálni semmit a felszerelésükből, stb), másrészt azt érdemes megnézni, hogy a később vásárolandó kiegészítők között melyik gyártó mit ajánl neked elfogadható áron. A profi cuccokból mindkettő jól el van látva, de a megfizethető és egyben valamilyen minőséget biztosító objektívek/vakuk között vannak olyanok, amik csak az egyik kínálatában találhatóak meg.

2015. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

"Nem értem ezt a canon-nikon mániát"


Szívesen elmondom, de akkor porba leszek pontozva :)



A Pentax/Sony párost sokan ajánlják kezdőknek, pedig mikor leteszed a voksod egy rendszer mellett, akkor nem biztos, hogy a legjobb választás abból szemezgetni, ami:

- legkisebb hazai elterjedéssel rendelkezik, ehhez mérhető mind a használt cikkek piaca, mind annak az esélye, hogy az ismeretségi körben kapsz kölcsön valamit, vagy tudnak segíteni konkrét példával.

Kezdő fotósnál egyáltalán nem mindegy, hogy hirtelen kellene egy vaku kölcsönbe, vagy kipróbálna egyszer egy fényerős cuccot, akkor Canon/Nikon akad rögtön a környezetben, de most jobban belegondolva pár pentaxost ismerek, Sony-t használó ember egy sincs a közelemben semmilyen szinten.


- Kiegészítők: a két nagy gyakorlatilag a teljes termékpalettát lefedi a belépő csupa műanyagtól a profi milliós cuccokig,

Persze, lehet mondani, hogy a pentax meg ezer évre visszamenően kompatibilis önmagával, de ezt kevés kezdő fogja értékelni.



- Bár egy kezdő ezt még nem biztos, hogy figyelembe veszi, de akinek volt Olympos felszerelése, és megélte, hogy percek alatt elértéktelenedett az egész, az mielőtt rendszert kezd építeni, elgondolkozik azon, hogy a Nikon+Canon páros több mint 75%-át adja jelenleg a DSLR piacnak (japánban még nagyobb az arány), a Pentaxnak és a Sonynak fejenként 5-6% körüli részesedése van.


Ezzel szemben pl a Sony évek óta fej-fej melletti küzdelmet vív a MILC-ek terén az Olympussal, a nyakukban pedig ott liheg a Panasonic...

Ezt elnézve vajon mikor fognak a Sonynál úgy dönteni, hogy a DSLR fejlesztéseket ejtik, és inkább a számukra sokkal nagyobb jövőt tartogató tükör nélküli rendszerekbe fektetik az energiát és a tőkét?


Pentax elmúlt pár évének tulajdonosi szerkezete szintén elég beszédes, 2006-ban merge a Hoya-val, majd 2011-ben lepattintották az egészet a Ricoh-nak, a fejlesztések csúsznak, a piaci részesedés csökken. Ez nem arról szól, hogy jók e vagy rosszak a pentax gépek, hanem arról, hogy a befektetők mikor elégelik meg, hogy nem jók a számok, és szállnak ki az egészből.



(persze, értem, akinek pentax vagy sony rendszere van, az nem érti az egész canon/nikon mániát, szereti amije neki van, igyekszik terjeszteni is az igét, hogy más is azt vegye, de nem biztos, hogy érdemes kezdőket abba az irányba terelni).


--- huh, jöhet a lepontozás :)

2015. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pentax és Sony gépek azonos áron kínálnak magasabb fokú gépeket, főleg a beugró kategóriában. A sony nem DLSR hanem SLT.
2015. aug. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves #6/9-es! Nincs igazad az 1200D 1/3 és 1/2-es Fé lépésre képes! De ebből még nem derítettem ki melyik az ideális gép.
2015. aug. 27. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!