Sony alpha 6000 vagy Canon eos 100D?

Figyelt kérdés

A hangsúly a videó minőségén van. Ez a két fajta tettszett meg, illetve tünt a legjobbnak.

Nyitott vagyok egyéb márkákra / gépekre, Lehetőleg a sony-nál ne legyen drágább :).

Előre köszönöm!



2015. okt. 16. 01:09
 1/2 anonim ***** válasza:
milc jobb lesz videózásra.
2015. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az a6000-et nagyon sokan dícsérik, de elég régi modell (2014 feburárban jelentették be). Nemrég próbáltam és nekem elég nagy csalódás volt. Sok mindenben tényleg jó, de olyan hiányosságai vannak, amivel már 10 éve se volt gond a tükörreflexes fényképezőgépnél. Nagyon remélem, hogy hamarosan jön egy utódja és kijavítják ezeket.


A MILC-ek kezelése, használata teljesen más, mint a DSLR-eké. Ha már megszoktad a DSLR-t, akkor a MILC minimum szokatlan/furcsa, de mindkét rendszernek vannak előnyei és hátrányai is. Szerintem mindenképpen próbáld ki mindkettőt, mielőtt megvennéd és válaszd azt, amelyiknek a kezelése, működése, képminősége neked jobban bejön.


Engem legjobban az zavart az a6000-ben, hogy nem csak videózás közben nem tudsz fényképezni vele (ami ma már egy telefonnál is alap), de ha leállítod a videót, akkor is még sokáig menti a felvételt és meg kell várnod, hogy kiírja a kártyára, csak utána tudsz majd fényképezni. Ennyi idő alatt meg simán lemaradsz bármiről.

Nem csak videónál és sorozat fotóknál, de egy-egy képnél is mindig várnod kell, hogy kiírja azt a képet (ami gyors kártyánál is elég sokáig tart neki) és csak utána tudsz BÁRMIT csinálni a géppel, így akár csak a beállításokat módosítani is. Ez nekem nagyon nehézkessé tette a használatát, mert ilyennel tényleg nem találkoztam már évek óta egyetlen tükörreflexes fényképezőgépnél sem.

Lehet, hogy sok képtől a puffer megtelik és fényképezni nem tudsz közben, de DSLR-eknél nem egy "várj, amíg mentek és semmit ne csinálj velem" feliratot kell nézned a képernyőn, hanem ugyanúgy tudsz bármit állítani, hozzáférsz a menühöz, nézegetheted a már elkészített képeket, komponálhatod a következő képet, működik a zoom, AF, minden, csak magával a következő exponálással kell megvárnod, hogy a pufferben legyen hely neki. Ráadásul még az egyszerűbb gépeknek is szokott lenni 5-10 képnyi puffere, szóval ahhoz is alaposan meg kell dolgoztatnod, hogy egy DSLR a fényképezéssel feltartson. Az a6000 viszont tényleg megváratott minden egyes expónál is - tud 10 fps sorozatot valameddig, de ha azt befejezted, akkor meg kell várni, hogy kiírja. ha csak 1 képet csinálsz, akkor az után kell megvánrod, hogy kiírja. Szóval ezt szerintem nagyon rosszul oldották meg benne.

2015. okt. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!