Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon fényképezőgépről kb.1GB-...

Canon fényképezőgépről kb.1GB-nál nagyobb fájlokat nem hajlandó átmásolni notebook-ra, miért?

Figyelt kérdés

Canon PowerShot A810


Olvastam külföldi fórumokon is, hogy hasonló akadályokkal találkoztak a Canon fényképezőgépek esetén.


Ők ezt memóriakártya-olvasóval oldották meg állítólag.


De engem érdekelne, hogy miért nem másol át kb. 1GB után USB-s adatkábellel egy Canon gépezet...



2015. okt. 11. 00:10
 1/2 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy magának a fényképezőgépnek a belső memóriája kevés a művelet végrehajtásához és ezért szükség van külön egy memóriakártya-olvasóra?
2015. okt. 13. 10:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ez elég furcsa. Elvben lehetséges, hogy a gép valamiért nem tudja kezelni a nagyobb fájlokat, de akkor valószínűleg elkészíteni se tudná, úgyhogy szerintem ez nem normális. Főleg azt tartom furcsának, hogy 1 GB körül van a határ. A régebbi operációs rendszerek általában 4 GB-nál nem tudnak nagyobb fájlokat kezelni. Az 1 GB-nak nem kéne gondot okoznia.


Én azt javaslom, hogy kártyaolvasó vásárlás előtt kérdezz rá a Canon márkaszerviznél, hogy mi ez és mi lehet az oka, illetve a megoldása. Az sem kizárt, hogy egy firmware frissítés megoldja a problémát, ha azóta orvosolni tudták, meg különben sem árt a legfrissebb firmware-el használni a gépet.


Az sem utolsó szempont, hogy náluk van használatban kártyaolvasó, ki lehet próbálni, hogy az megoldja-e egyáltalán a problémát, vagy valami másról van szó.

2015. okt. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!