Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon Coolpix P530 vélemények,...

Nikon Coolpix P530 vélemények, tapasztalatok? Ebben az ár kategóriában ez a legjobb választás?

Figyelt kérdés

jelenleg egy Canon powershot a2200 használok, ez nagyon jó ha kint süt a nap, de egy családi eseményen, bent a lakásban nem mindig 100%os. Cél: kirándulásokon, családi eseményeken minőségi képek készitése. a videó és a zoom nem érdekel, de az annál inkább, hogy kevés fénynél is szép legyen a kép.

ezeket néztem még: Olympus SP-100EE és Canon PowerShot SX520, mind a 3 bridge fényképező


2015. okt. 28. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, ha a sötétben fényképezés a célod, akkor a Nikon semmivel nem lesz jobb, mint a Canon, sőt! (ok, egy hajszállal jobb lesz a modernebb szenzor miatt a zaj magasabb iso-n, cserébe egy hajszállal kevésbé fényerős az objektív is)


A nikon egy ultrazoom gép, ezek tipikusan a "kisüt a nap akkor jó" kategóriát jelentik.


Ha számít a sötétben minőség, és nem érdkel a zoom, akkor egyrészt ne bridge-ben gondolkozz, mivel ezeknek jellemzően nem túl fényerős az objektíve, másrészt próbálj meg valami nagyobb érzékelővel szerelt gépet nézni.

2015. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nem vagyok nagy szaki, azt láttam videókon, hogy ez a Nikon brutál zoommal rendelkezik, de engem ez tényleg nem érdekel. azért néztem bridge gépeket mert több fórumon is ezt ajánlották minőségre vágyó, amatőr fotósoknak.


tudnál nekem ajánlani valamit ebben az árban (70 ezer), ami kielégiti az elvárásaimat? vagy lehetetlen ennyi pénzért?

2015. okt. 28. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért hajszállal jobb kamerákat lehet kapni, mint a tied (mondjuk egy Canon s200-at 1/1.7"-as szenzorral, és f2-es objektívvel). Előre lépés lesz, de nem fényévekkel kerülsz előrébb, viszont sajnos ahhoz, hogy komolyabb eredményt érj el, ez az összeg elég kevés, majdnem a duplája kellene minimum :(
2015. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!