Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Venni akarok fényképezőgépet...

Venni akarok fényképezőgépet és ez a kettő között vaciéálok: Nikon Coolpix L340 és Cannon Powershot SX400 Is? Melyik tud többet? Képminőség, beállítási lehetőseg stb.

Figyelt kérdés

2015. nov. 6. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ami a Nikon mellett szól, hogy AA elemről ill. aksiról is megy.

A Canon tudja a miniatűr effektet HD videónál, ami elég extra, viszont egyedi az aksija. A szenzor méretük egyforma :'/2.3".

Nem is tudom, talán a Canon, az effekt miatt.

2015. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi ez pontos ez az efffekt ?
2015. nov. 7. 15:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Háromféle fokozatban lehet gyorsított felvételt készíteni, úgy hogy a képen csak a középső sáv éles ( te választod ki, hogy ez a sáv milyen széles legyen, és hogy ez az éles rész vízszintes legyen a képen, vagy függőleges.

Így olyan felvételt kapunk mintha egy makett asztalra közelítettünk volna. A másodpercenkénti képkockát lehet kiválasztani: a leg lassabb kb. 2,5 kép/sec, 5 kép/sec, 10 kép/ sec.

[link]

[link]

[link]

2015. nov. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fényképészként, csakis Canon. A képminőség a fontos egy fényképezőnél, nem pedig az hogy milyen akku kell bele. Mert utálni fogod magad ha jó bele a kommersz elem vagy akku de szar képeket csinál egy Canon-hoz képest! Összehasonlíthatatlanul, csakis Canon. Nem fogod megbánni. Soha.
2015. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Soha ne mond azt, hogy soha.

2. Azért a Nikon gépeket nem kellene leírni, bár még nem volt dolgom eggyel sem. Nem ma kezdték és azért ők is letettek valamit az asztalra pl. az FM2-őt.

3. Én tartalék gépnek vettem akciósan egy Canon PowerShot SX130 IS-t. A jótállás lejárta után volt rá szükségem, kiderült, hogy pixelhibás amit videókon lehet tetten érni és a kép középtájékán helyezkedik el egy zavaró fehér pötty. Akkor mos innentől kezdve én mit gondoljak a Canonról ???? Minőségbiztosítás meg ilyenek az hol van ilyenkor??? Úgyhogy biztosan jó gépek a Canon cuccok, de azért nem kell tőlük hanyat esni. Például a Nikon D3200-as tesztvideók a youtubeon nekem kifejezetten tetszenek....

4. Szerintem Nikon ide, Canon oda a nevető harmadik a Panasonic. Jelenleg a Pana G7 -ese a 14-140mm-es obival mindent visz. Sajnos jelenleg 280ezer az ára de lesz az még olcsóbb is....4/3-os szenzor, hiper gyors autofókusz, 4K videó, és a tesztfényképek is "ott vannak". Tudom ez még mindig kisebb érzékelő mint ami a DSLR-ekben van de nincs jelentősége. [link]

2015. nov. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Canon A10-zel kezdtem. Akinek volt a kezébe ilyen zseb fényképező 2000-ben az tudja mi a Canon név. Nem bóvliról beszélek MediaMarkt tömegcikkről hanem általában a Canonról. Utána Canon D sorozat jött. Most már videózok, nézzetek utána milyen (youtuben) Canon Legria HG sorozat. Aztán a képét annak is hasonlítsátok össze bármely mai kamerával. Nem nagyon megy.... Tehát általában elmondható, hogy a Canon CCD-k vagyis képérzékelők a legkomolyabban megtervezett képbontók. Hogy vannak szériák, amik a gagyi felhasználásra készülnek ez minden márkánál adott. De hogy alapvetően mit vegyen... De akár használtan is szóba kerülhet egy tökörreflexes Canon gép, nemigen mennek tönkre tehát bátran vehető használt is egy komolyabb gép alap optikával. Azzal lehet profin fotózni. De a SONY-kat se kell leírni, zseb gépekben verhetetlen cuccokat gyárt. Canon-Sony páros.
2015. nov. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, vagy szerencsére a digitális technika gyorsan fejlődik. Ami ma csúcs gépnek számít az holnapra már elavult lehet. Lásd ma már jönnek ki a 4K-kás videókamerák a h265-ös kodekkel. Amihez vehetjük a 4K-ás tévét is természetesen. Hiszen mára már a Full HD tévé is elavult lett (!!!). Én csak azt mondom hogy ha megnézed a következő tesztvideót akkor lehet hogy átértékeled a Canon videókamerádról alkotott véleményedet. Persze 1080p-re állítsd. Ami szembetűnik, hogy még így is tűéles a kép. Igen a szenzor jóval nagyobb az általad preferált Canon kameráéhoz képest, de ma már ezek jönnek.

A gyártók kénytelenek most már igazi minőséget adni, ha azt szeretnék, hogy valaki még vegyen kamerát, mert mára már az is elavult. Hiszen a mindent tudó okostelefonokkal videózik a " paraszt " és már nehéz neki kamerát eladni...:) Szóval itt van a 4K-ás korszak a nagy szenzorokkal és már a full HD felbontású videóikkal is igazi minőséget képviselnek: [link]

2015. nov. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!

Lehet, hogy én is az általad javasolt Panasonic mellett döntenék, ha nem HATSZOROSA lenne az ára a kis Nikon-nak!

2016. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!