Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon 3.5-5.6-os objektívet...

Nikon 3.5-5.6-os objektívet miért nem tudom kinyitni 3.5-re?

Figyelt kérdés

Manuális vázbeállítás és objektív beállítás, de sokszor szeszélyeskedik és max 5.6-ig lehet kinyitni a rekeszt, miközben f16-ig be lehet zárni...ez meg hogy lehet?

Erről a zobjektívről vna szó: [link]


2015. dec. 29. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért 3.5-5.6 a rekeszérték, mert nagylátószögön a legnagyobb blende 3.5, viszont ha eltekered 105mm-re, már csak 5.6-tól engedi lejjebb (azaz a nagyobb szám felé).

Szóval nem az objektív szeszélyeskedik, hanem a gazdája, aki előbb átbújhatta volna a használatit, illetve olvasgathatott volna a témában mielőtt kézbe veszi tükörreflexes fényképezőjét.

2015. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Milyen fókusztávnál próbáltad? 3.5 csak 18mm-nél elérhető. 24mm-nél már csak maximum 4, 35mm-nél 4.5 stb.
2015. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szeszélyeskedik, ja. Ilyenek ezek.


De ez hagyján, nekem van egy autóm, ami egyesben nem hajlandó ötvennél gyorsabban menni, hiába nyomom neki a gázt, miközben kettesben meg megy százzal is. Nem értem. Szeszélyeskedik ez is.

2015. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!