Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen gép lenne az ideális...

Milyen gép lenne az ideális egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni hobbiból vagy majd később talán komolyabban venni a fotózást de konkrétan csak a fehérérzékenységet ismerem (szóval nem nagyon ismerek szakszavakat ,kérlek ha tudsz valami olyan oldalt ami ezeket leírja vagy leírnad itt nekem megköszönném). Én pl. kinéztem egy Nikon D7100-ast de mint mondtam nagyon értek hozzá így nem tudtam semmyilyen objektívet sem kinézni. Amivel szeretnék foglalkozni az a táj és a makrofotózás lenne. Kérlek segítsetek! Előre is köszi : Marci

2016. jan. 28. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Kezdj el fotózni a telefonoddal, és ne vegyél semmit, amíg azt nem mondják sokan, hogy tehetséges vagy.

Sokan azzal rontják el, hogy fordítva csinálják.

2016. jan. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

#1: Lehet hogy nem az a cél hogy lenyűgözze az embereket, hanem simán szereti csinálni. Akkor meg már érdemes költeni rá.


Én saknos nem nagyon értek hozzá, szóval nem tudok segíteni, de sok szerencsét

2016. jan. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

elsőnek kompakt. a d7100 kategóriájának egyik legjobbja, esetedben a felesleges enyhe kifejezés lenne, ha ilyet vennél.

Persze ha van rá keret....

Sigma 10-20 tájfotóhoz

Nikkor 105 Macro közelre

2016. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezeket érdemes lenne elolvasni mielőtt bármit is veszel:

[link]

[link]


Szerintem is felesleges D7100-zal kezdeni, amíg nincs fogalmad a technikai alapokról. Táj- és makrofotózáshoz pont elég egy Sony RX100, vagy ha jól vagy eleresztve Panasonic LX100.

2016. jan. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! És ha lenne időtök megtekintenézek e fotóimat [link] hogy valóban érdemes lenne-e elkezdeni ezt? Még egyszer köszi
2016. jan. 29. 08:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Van köztük egész jó kép, de van közte az ellentétje is, meg van az a "semleges", érzelmeket ki nem váltó. Szerintem egy kezdő kategóriájú tükrös kéne neked. Azon meg tudod jól tanulni beállítani a gépedet.
2016. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de nagyon gyenge képek. Közönséges nézőpontból vannak fotózva és a csúnya dolgok nincsenek elrejtve. Sok sikert :)
2016. jan. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást! Az utolsónak válaszolva : hát valahol el kell kezdenie az embernek ( ezek voltak az első fotóim amiket készítettem szinte és megtaláltam) gondolom te sem profin kezdted vagy ha mégis akkor nem mondtam semmit na de mindegy legalább tudom hogy min változtassak
2016. jan. 30. 12:06
 9/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem jöttem fel az oldalra eddig. Ha tudsz angolul ezek sokat segítenek:


[link]

[link] (itt a jobb oldalon vannak hasznos linkek azzal kapcsolatban is hogy mit érdemes venni)


Én is csak amatőr vagyok, nem leszólni akartalak, de kritikus vagyok a saját képeimmel is. :)A zöld növény és a very házak kivételével elég gyengék. NE RAKJ RÁ EFFEKTEKET, ez nem néz ki sokszor jól egy fotón, és ha muszáj, akkor is keveset (tényleg keveset) rakj rá. Tájképeken nagyon jól tud kinézni egy kicsibelőle, de ne vidd túlzásba. Én mindig egy érdekes nézőpontból próbálok fozózni, vagy egy érdekes részt kiemelni. A tigrisnél pl. az a zöld dolog egyrész kitakarja a képet, másrész nagyon ronda. Ha egy tigrist fotózol, akkor nem akarod hogy a néző tudja hogy a képed egy állatkertben készült :) A legjobb ha veszel egy könyvet kezdő fotósoknak, én is könyveket olvasgattam róla, de a linkjeimről is nagyon sokat tudsz tanulni viszonylag gyorsan. Sok szerencsét, és ha gondolod PMeld pár új képed ;)

2016. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia köszi a választ. Tudnál ajánlani olyan könyveket amiket olvastál és jónak találtál?
2016. febr. 1. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!