Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy kis segítség kéne, kezdő...

Egy kis segítség kéne, kezdő vagyok (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ez a kérdés tapasztaltabbaknak szól.

16 éves vagyok, és már régóta érdeklődöm a fényképészet iránt, de még csak most kezdtem el fotózni. Telefonnal.

Hát én úgy gondoltam, hogy elkéne kezdeni gyűjteni egy fényképezőgépre (amire összegyűllik a pénz, már jobb leszek remélhetőleg), csak még nemtudom, hogy mennyiért érdemes, használtan, újan, Nikon vs Canon, melyik az a gép amelyel éles,szép képet tudnék készíteni.

Tehát a kérdés: Tudnátok ajánlani olcsó(bb), könnyen kezelhető(könnyen el lehet sajátítani az alapokat) fényképezőgépeket? Kérdés2.0: Nikon vagy Canon? Melyik jobb? Ti melyiket használjátok?

Köszönöm Szépen a válaszokat!

Ha érdekel valamennyi képem nyugodtan írj rám!



2016. febr. 8. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A Canonnikon bűvkörben én nem hiszek. Pl., ha MILC-et akarnék, akkor a Canonnikon jutna utoljára az eszembe, de a kompaktok világában is előbb választanék Sonyt vagy Panát, mint Canonnikont.

Első gépnek én valamilyen jobb bridge vagy nagy szenzoros kompaktot javasolnék, amin van manuális üzemmód. Ezek 80 körül kezdődnek újonnan. Használtan 50 felé ki lehet őket fogni.

2016. febr. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nem mindegy, hogy mennyi idő alatt mennyit tudsz összespórolni, mikor akarsz gépet vásárolni és leginkább, hogy mennyire akarsz komolyan foglalkozni a fotózással. csak hobbiból akarsz kattintgatni, vagy a tanulással is akarsz foglalkozni, hogy rendesen megtanuld?

ha tényleg meg akarsz tanulni fényképezni, akkor szerintem az első kompaktgép árát költsd el inkább könyvekre, esetleg tanfolyamra is és a tanultakat gyakorold a mobiloddal.

nyilván egy csomó mindere nem lesz alkalmas a mobil, de nagyon sok mindent tudsz mobillal is gyakorolni, az alapfogalmakat megismered és a mobilod korlátait is. utána kérj kölcsön valakitől egy kompaktot és kezdj el azzal kísérletezni, hogy érezd a különbséget és meg tudd ítélni, hogy neked érdemes-e kompaktot venned, nyújt-e annyival többet a mobilnál vagy sem (megoszlanak a vélemények róla)


ha komolyabban akarsz foglalkozni a fotózással, akkor cserélhető objektíves rendszerben érdemesebb gondolkodni, mert ezek általában rugalmasabban használhatóak és modulárisan fejleszthetőek és jobb minőség érhető el velük, viszont nagyobb beruházást is jelentenek.


általában amíg nem tudsz eleget, addig mindegy, hogy melyik fényképezőgépet veszed meg, egy darabig mindenképpen boldog leszel vele. ha nem fejlődsz túl nagy ütemben, akkor lehet hogy a tudászintedhez akár életed végéig is elég lesz egy gép. bár ezt kevesen látják be és inkább gépet cserélnek évente, minthogy megtanulják rendesen használni a gépet és csak akkor cseréljék le, ha már tényleg korlátozza őket a továbbfejlődésben (amit egyébként nem könnyű elérni).

ha meg tényleg fejlődsz és valóban elkezded kinőni a gépet és egy idő után kevesebbet nyújt a gép, mint amire neked szükséged van, addigra már általában legalább annyira értesz hozzá, hogy fel tudd mérni, hogy mivel is van gondod és miben van szükséged jobb gépre, így nem kell majd mások tanácsaira hagyatkoznod, hogy milyen gépet is vegyél.


hogy melyik gyártó rendszerébe legérdemesebb beruházni, arról komoly hitvitkák zajlanak. mindenkinek van valamilyen ideológiája, hogy miért az ő választása a jobb mindenki másénál, amivel általában senki más nem szokott egyetérteni. egyébként meg igaz, hogy a gyártóval együtt egy rendszer mellett is leteszed a voksod, de egyáltalán nem mindegy az sem, hogy egyik gyártó melyik gépét másik gyártó melyik gépével hasonlítod össze.

szerintem akárki akármit mond egyik-másik rendszer, vagy akár fényképezőgép előnyeiről, mindenkinek azt a rendszert érdemes választania, ami számára a legnagyobb kompatibilitást és ezáltal a legtöbb lehetőséget jelenti. ha vannak barátaid, akiknek szintén van valamilyen gépe, objektíve, stb, akkor érdemes velük kompatiblis rendszert fenntartani, mert tudtok egymással objektíveket, egyéb tartozékokat csere-berélni, ki tudjátok segíteni egymást, ha valakinek valami elromlik, hiányzik, töri a fejét, hogy vegyen valamit, vagy akár tudtok úgy vásárolni, hogy egymás cuccait kiegészítsétek egy új beszerzéssel és így nem kell mindenkinek mindent tartania otthon. van egy csomó olyan objektív és egyéb kellék is, amit nem használ az ember állandóan, bőven elég, ha évente egyszer van kitől kölcsönkérni ahelyett, hogy a te pénzed áll benne folyton, mikor nem használod. de már az is hatalmas segítség tud lenni olykor, ha valakinél pont ugyanolyan akksi van egy kiránduláson, mint neked és ki tud segíteni vele, ha te otthonhagytad, vagy elfelejtetted feltölteni, netán elromlik.

na meg ha vannak ilyen haverok, akkor az ő véleményüket is ki lehet kérni, hogy mit érdemes venni, bár egyáltalán nem biztos, hogy tartalmilag sokkal több okos dolgot mondanak majd, mint bárki más, mert mint írtam a fotósok nagyon elfogultak tudnak lenni a saját rendszerük iránt. viszont a kompatiblitás miatt akkor is jó döntés lehet hallgatni rájuk, ha esetleg tévednek.

2016. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!