Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fenykepezogepet vasarol...

David2014 kérdése:

Milyen fenykepezogepet vasaroljak makro fotozasra?

Figyelt kérdés
kizarolag makro fotozasra kellene egy jo gep , semmilyen fotos tudassal nem rendelkezek, milyen gepet tudtok ajanlani? profibb kategoriara gondolok de megis aminek emberi ara van..

#makrofotozas
2016. febr. 19. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bármilyen dslr vázat (APS-C szenzorral), hozzá egy makró objektívet. Igazi makrót, minimum 1:1 leképezési aránnyal. Kezdetnek megteszi.
2016. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kb 2, 3 es max 10 mmm es dolgokat szeretnek fotozni eles nagy felbontasban, milyen obiektivet vegyek hozza pontosabban? tipus, ar, stb
2016. febr. 20. 08:52
 3/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz már mikroszkóp kell...
2016. febr. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
dehogy kell mikroszkop, nem szeretnem atomokra bontani azert, eleg ha latszik a lenyeg jo minosegben...
2016. febr. 20. 11:34
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát ha te jobban tudod...


Nyilván azt is tudod, hogy egy valódi makró objektív, ami 1:1 leképezési arányt tud, az egy 10x10 mm-es objektumról a képérzékelőre is egy 10x10 mm-es képet fog vetíteni, vagyis egy full frame érzékelőn a 36x24 mm-es teljes képkockából fog 10x10 mm-t lefedni, ergo a teljes képkockának alig több, mint egy tizedét fogja kitenni a téma. Ugyanez egy 2x2 mm-es tárgy esetén a teljes képkocka 1/200-ad része... Cropos vázon mindezt megszorozhatod 1,5-tel, de az sem sokkal több.


Ha ez kevés, akkor pedig lehet játszani közgyűrűkkel, harmónika kihuzattal, objektívfordító gyűrűvel - kérdés, hogy elég lesz-e az a minimális mélységélesség, amivel ez jár. Ha nem, akkor PS, focus-stacking.

2016. febr. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

termeszetesen nem tudom jobban, nem ellenkezni akartam, mert nem vagyok fenykepesz , de azt tudom hogy mar csinaltak ilyen kepeket es nem mikroszkoppal .

Ha pontositani akarok fogaszati celra kellene, ahhol kulonbozo fogzomanc es dentin elvaltozasok kovetesere lenne szukseges, tehat nem eleg ha csak a fogak formajat koveti hanem picivel reszletesebb kepet alkot.

kuldok egy kepet , hogy mire gondolok: [link]

A jobb oldali kepen jol lathatok a feher kepzodesek a zomanc feluleten.

A kep csak egy peldat mutat..

2016. febr. 20. 13:53
 7/18 anonim ***** válasza:
Ha képméretre is elég ennyi, akkor gyakorlatilag bármit megvehetsz, aminek van makró(-szerű) funkciója, akár egy közepesebb kompakt is képes erre szerintem.
2016. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

nagyobb kepmeretre gondoltam azt csak peldanak tettem fel.

kivancsisagbol szeretnem megkerdezni, ezeket mivel csinaljak?

: [link]

2016. febr. 20. 18:08
 9/18 anonim ***** válasza:
2016. febr. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

nem merem megkerdezni milyen arba mozognak , de en kb 80 - 100 e forintot tudnek raforditani, ezert milyent erdemes?

amugy koszi az eddigi valaszokat !

2016. febr. 20. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!