Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvő fotózásra megfelelne a...

Esküvő fotózásra megfelelne a Sigma 24-70mm f/2.8 DG Macro objektív + Canon 50mm f1.8?

Figyelt kérdés

Van némi tapasztalatom fotózás terén, és most szeretnék más területet is kipróbálni. Szerintetek a fent említett objektívekkel neki lehet rugaszkodni?

A gépre egy speedlite 430EX vakut csatolnék még.



2016. febr. 25. 10:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ezzel a cuccal (vakuval együtt) nagyon jó képeket lehet csinálni egy esküvőn. Viszont egy esküvőt elejétől a végéig, 100%-ban megcsinálni kicsit necces.


Csak egy kártyára rögzítesz, ha baja van, vége a dalnak.

Csak egy vázad van, ha épp ott hal meg, vége a dalnak.

Nincs rendes nagylátó, se tele tartományod. Lehet enélkül élni, csak sokkal több tudás kell, hogy ezt kompenzáld, ami nem biztos, hogy már most megvan.

Sem a Sigma, sem az 50 f1.8 nem egy AF bajnok, eléggé ismerni kell a konkrét darabokat ahhoz, hogy megbízhatóan tudj kis rekesszel dolgozni. Igazából a párosítás sem olyan jó, a 24-70 f2.8-hoz képest nem ad sokat az 50 f1.8. Egy 85-ös, vagy még inkább 100 feletti fix tele jobban kihasználható lenne.


Ha elég jó vagy, és a technika is veled van, akkor jó eredményt tudsz ebből kihozni. Öreg a 40D, de 15 éve is fotózunk esküvőt, ahhoz képest csúcs. Viszont sokkal megnyugtatóbb lenne, ha egy profi fotós mellett dolgoznál, vagy akkor a pár legalább két, hozzád hasonló műkedvelőt fogadna. Akkor legalább jobban rá vagytok kényszerítve arra is, hogy végig gondoljátok, mit és hogyan csináltok és ne szúrjátok el egymás képeit. Helyszín bejárást az eseménnyel azonos napszakban egyébként is ajánlott csinálni, ha nem vagy vér profi. Csak hogy lásd, mennyi a fény, kell-e vaku, derítő, vagy bármi más.

2016. febr. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A 10. és 11. válaszolónak köszönöm a normális választ!


Ez a felszerelés tehát önmagában nem ütős egy esküvőre, de egy profi fotós melletti (ha találok ilyet) lövöldözésre és az alapok elsajátítására jó lehet igaz?


A pót aksi és memóriakártya alap. Egy váz kevés, tudom de a jövőben megpróbálok beszerezni egy másikat is. Mondjuk egy 7D? Szerintetek?


Köszö

2016. febr. 26. 08:32
 13/18 anonim ***** válasza:

Szerintem meg tök normálisan áll a témához a kérdező, és nem érdemli meg, hogy egy DSLR-rel rohangászó, nagyszájú amatőr tiniként legyen kezelve. Persze ettől függetlenül van némi igazság a válaszokban.


Első fotózáshoz tényleg nem árt egy profi társasága, már csak tanulás szempontjából is. A felszerelés valóban elég necces, egy vázzal menni mindig nagy kockázat, a 24-70-es meg nem biztos, hogy mindig elég lesz. Ciki, ha egyszer csak összeállnának az emberek egy csoportképre, te meg már a falnál vagy, és még mindig lelóg a sor két vége. 70 mm meg szerintem még croppal is kevés ahhoz, hogy kellő távolságtartással, zavartalanul tudj szép közelieket lőni.


Gondolom nem is kérdés, de azért a biztonság kedvéért leírom, hogy 2-3 pótakku és ugyanennyi memóriakártya nélkül véletlenül se indulj el. Hazaérve pedig mindent egyből több helyre lementeni.

2016. febr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb probléma az, hogy olyasvalaki akar esküvőt fényképezni, aki itt kérdezi meg, hogy mivel tegye ezt meg. Ez hiányosságokra enged következtetni és ez egy olyan terület ahol nem megengedhetőek a hiányosságok. Én is csak azt tudom javasolni, hogy keressenek egy fotóst (ne olyat aki belépő cuccokkal bohóckodik, százezer forint alatt, hanem valakit aki megfelelő eszközökkel és azokat használni képes szakmai tudással rendelkezik, de ezt meg egész napos esküvőre vetítve nyilván nem százezerért adják) és ha az illető benne van menj el Te is, figyeld, hogyan dolgozik kérd a tanácsait és ne zavard a munkájában. Ha olyasvalakit keresnek aki pár tízezerért lövöldözik egy amatőr cuccal attól Te sem fogsz tanulni semmit.
2016. febr. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Ha azt mondom, ennél gyengébb szettel is vállalnak egyesek esküvőt, az nem azt jelenti, hogy a válasz igen :) 40D nem egy mai csirke, a régi 24-70 sigma pedig nem egy atomfizikus.


Most szombati példa, nem tettem fel a fixet a gépre hanem egy 70-200 2.8-cal fotóztam egy eseményt (nem esküvő, de esküvős helyszínen) egy olyan géppel, ami a tiedénél kb 4x jobb fényérzékenységben. Ha azt mondom, ISO 8000 alá nem ment sehol a gép akkor nagyjából sejted mennyi esélyed van egy 40D-vel. A végeredmény az lesz, hogy szétvakuzol mindent mert másképp kevés lesz a fény.


Azt javasolnám, a 40D-től gyorsan szabadulj meg, és mondjuk vegyél egy 5D2-őt, azokat már egész jó áron meg lehet kapni. 35 1.4 nem ártana meg egy 85 1.4 se vagy 1.8 mindkettőből, a vaku mellé meg még 1 és egy távkioldó, hogy ha vakuzni kell, akkor ne csak gépvázról villanj hanem állványról.


Addig viszont ne vállalj esküvőt, amíg a fenti szettből nincs 2... mert ami tönkremehet az tönkremegy és gondolom nem szívesen állnál oda a szertartás közben a pár elé, hogy oppá, nincs valakinek kölcsön egy fényképezője?

2016. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat és a tanácsokat!


Megpróbálok először egy profi mellé elszegődni és tanulni egy kicsit.

Az 5d nekem drága és nagyjából ezt látom hátrányként. Nem engedhetem meg hogy több százezret beruházzak erre. Talán majd idővel...

2016. febr. 27. 19:17
 17/18 anonim ***** válasza:

"Megpróbálok először egy profi mellé elszegődni és tanulni egy kicsit."


Nocsak. Mégis?

2016. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pedig hosszú távon ez sajnos nagy befektetést igényel és ezt nem lehet megkerülni.
2016. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!