Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fényképész vagyok,...

Kezdő fényképész vagyok, melyik típusú fényképezőgépet vegyem meg?

Figyelt kérdés
Hobby-ból szoktam fényképezni de mindig napot kell eltöltenem PhotoShop-pal mert a rossz minőségű képeket sokáig kell javítanom. Sokszor járok úgy hogy elmentem nyaralni és semmi jó képem nincsen. A kérdésem valójában az lenne hogy melyik típust vegyem meg ami nekem megfelelne. Ár nem számít a lényeg hogy jó minőségű legyen.

2016. márc. 8. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem van profi fényképész barátom, több is. Ők mindig azt mondják, hogy a jó fotóhoz nem kell utólag hozzányúlni. Szóval tanulni lehet, és érdemes játszani, hogy lásd, miből mi lesz, de alapvetően a gépedet kell kiismerni és gyakorolni sokat. Egy jó képet utólag pár perces munkával lehet manipulálni, egy rossz képre viszont nincs értelme - a tanulást leszámítva - órákat pazarolni.

Magyarországon a Canont ajánlom kezdők kezébe, mert jó a szervize, de ha ez nem számít, akkor érdemes kézbe venni egy-egy belépő kategóriás vázat Nikontól és Canontól is. Megszokás és felfogás kérdése, hogy melyiket tartod majd logikusabbnak, praktikusabbnak, kezelhetőbbnek. Alapvetően én Canonpárti vagyok, mert azoknál semmit sem kell keresnem, minden logikus és kézre esik, de ettől függetlenül pedig tapasztaltam, hogy kezdőknek készült Nikon gépekkel mindenféle hozzáértés nélkül lehet egészen jó képeket készíteni és találkoztam már olyan modellel, amiben tanító funkció is volt.

2016. márc. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
63%

Attól függ hogy mit akarsz fényképezni?


Mekkora lehet a gép és a hozzátartozó obik?


Jelenleg a csúcskategória 2 milla körül van és még hozzá az objektívek. Egy hátizsákban el is fér.


Vagy vannak egész jó minőségű kompaktok amik elférnek a zsebedben.

2016. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Biztosan jó ötlet egy kezdőnek a csúcskategóriát emlegetni? Persze, vegye a kezébe a D4-et hozzá tartozó optikával, próbálja ki az 5D mark III-mat, a 60D-t, tapasztalja meg, milyen amikor a gép professzionizmusa is hozzátesz még egy adagot a fotós tudáshoz, de kezdésként egyáltalán nem a "csak a váz másfél milla és akkor még egy fix objektívet se kaptál" kategóriát emlegetném. :)
2016. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tény, hogy jobb géppel jobb képeket lehet lőni.

Tény, hogy egy tehetségtelen / ügyetlen / képzetlen ember jó géppel is rossz képeket fog készíteni (az esetek 99,9%-ban, leszámítva a vak szerencsét).

Tény, hogy tehetséges/képzett ember rossz géppel is jó képeket tud kreálni.


Másszóval, ha lövésed sincs a fotózásról (záridő, rekeszérték, ISO, csak hogy az alapokat mondjam), akkor teljesen felesleges jobb gépet venned.

Ha úgyérzed mindent tudsz, képes vagy értékelhető képeket csinálni úgy is hogy a géped nem automatára van állítva, és tényleg a jelelnegi géped fizikai korlátai adják a szűk keresztmetsztet, akkor megéri.


Ha ár nem számít akkor tessék, válassz kedvedre ezek közül, garantáltan nem a gépen fog múlni a képminőség:

Hasselblad H5D-40

Leica S (Typ 007)

Panoscan MK-3

Seitz 6×17

Phase One P65+

Canon EOS-1Ds Mark III

Leica M9-P

Pentax 645D

Nikon D4

2016. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló Nekem azért kell olyan sokat hozzá nyúlnom a képeimhez mert mobillal csináltam képeket. Azért szeretnék valami jó gépet venni mert szeptemberben megyek egy hetes túrára Angliába és szeretnék olyan képeket csinálni amik utána nyomtathatóak is.

2. Válaszló Na jó de azért szerintem Te is gondoltad hogy nem ilyen árakról beszélünk. Nekem a max. keretem a gépre az 1000 EURÓ.

3. Válaszoló Igen pont ez a célom azért szeretném minél hamarabb megvenni a gépet hogy Angliába ne kelljen bele néznem az útmutatóba hogy "Most melyik gombbal kell?"

4. Válaszoló Jól látod nagyjából lövésem sincs arról hogy mire van az a kis kijelző pl. a Canon EOS-1Ds Mark III-n. Nekem csak az lenne a lényeg hogy szép képeket tudjak lőni mert volt egy fényképező gépem és annyira rossz volt hogy egy egész nyaralásból semmi kép nem lett mert lemerült vagy elcsúszott stb..

A lényeg az hogy én nekem az lenne a lényeg hogy úgy küldjetek választ hogy ott a típus is ott van mint a 4. Válaszolónál! De eddig mindenkinek köszi a segítségért!

Tényleg segített!

2016. márc. 8. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Milyen géped van most egyáltalán?

Tükörreflexes vagy sem?

Ha nem, akkor vegyél tükörrfelexest. Abból szinte bármelyik jobb, mint egy bármilyen nem tükörreflexes.

2016. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. te most trollkodsz?


Egy értelmesebb fotós alapból RAW-ba fotóz, amit meg úgy lehet finomhangolni ahogy akarod, ha nincs bemozdulva vagy életlen akkor azt csinálsz a képet amit akarsz.


"mindig azt mondják, hogy a jó fotóhoz nem kell utólag hozzányúlni."


Még a legkomolyabb gépek sem tudják mindig jól belőni a FÉ-t és a fehéregyensúlyt, ezeket mindig finomítani kell utólag, de vágni is sokszor vágunk.


"Magyarországon a Canont ajánlom kezdők kezébe, mert jó a szervize"


wtf?


"kezdőknek készült Nikon gépekkel mindenféle hozzáértés nélkül lehet egészen jó képeket készíteni "


WTF???

2016. márc. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nézz meg egy erős kompaktot. Pl Sony RX100 III vagy IV.

Az átlag kompaktnál nagyobb a szenzora, van rajta kereső, vaku, fényerős, jó alapzoom átfogása, tud RAW-ban fotózni, minden állítható rajta manuálisan, de tud teljesen automatát is. Kicsi, elfér akár zsebben, kihajtható a kijelzője.

Szerintem a te céljaidra tökéletesen megfelelne. A III-as verziót megkapod 600 euró környékén.

2016. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Kezdő fényképész"

lol


Semmi személyeskedés meg ilyenek, de:


"Ár nem számít a lényeg hogy jó minőségű legyen."

Ennek fényében nem fair, hogy leszólsz valakit, aki tényleg jó minőségű gépeket ajánl figyelmedbe! ;)

Egy középformátumú Hassy... na az jóminőség.


Mellesleg a szar képekből egy pár ezer forintos kiegészítővel sokkalta jobbakat is össze tudsz majd hozni, a kiegészítő pedig nem más, mint egy a kezdőknek írt FOTÓS KÖNYV!! Kismillió féle-fajta létezik, a "Műhelytitkos" sorozat egész jó, ne légy lusta, olvasd el, hidd el nem az lesz az első dolog amit másképp tennél, hogy új épet veszel, lévén az eddigi szar, csak a profi, csak a tükrös, a fullfrém....


Ha rossz minőségű az alapkép, akkor abból fotosoppal sem lesz obb minőségű. ezek alapján a minőség nálad a kontrasztban meg a szaturációban kimerül..

Szóval könyvet vegyél és olvass, ne profi gépet vegyél meg kattints ezerszámra. Ezt minden kezdő fotográfus kérdése alá be kéne írni, akik a 'profi' mint olyan jelentésével sincsenek teljesen tisztában. Ami nagy és csillog, meg fekete kályhacső van az elején, az profi..


Szép fényeket! ^^

2016. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!