Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miben tér el két fényképezőgép...

Miben tér el két fényképezőgép zajkezelése? Azonos márka csak más típus.

Figyelt kérdés

Nikon D60 iso 1600 crop:

[link]


Nikon D3s iso 8000 crop:

[link]


Miben tér el egy fényképező iso kezelése? Miért szebb úgymond a D3 zaja, mint a D60-é? Szenzor méret, szoftver vagy objektív?

A D3 zaja sokkal inkább hasonlít a filmes korszak szemjcséjére a filmen.

Nekem D60-om van de nem olyan "még szép is a zaj" kategóriásak a vele készült direkt magas iso számmal készített képek.


2016. márc. 8. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom értelmezni az első képet, mert bár a D3snak sokkal alacsonyabb a zajszintje, de ilyen produkciót azért csak a gép és a koponyád közötti hibának gondolok.
2016. márc. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én meg a választ nem értem.
2016. márc. 8. 18:45
 3/7 A kérdező kommentje:

Mindkét kép ~100%-os kivágás. Mindkét gépnél közel a plafon iso számhoz. Miért szebb a D3s zaja. Tömören ennyi a kérdés...

Az első képhez itt az eredeti: [link]

Másodikat nem osztom meg, az magánjellegű esküvői kép.

2016. márc. 8. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy "szebb zaj" ? Akármilyen pixelzaj jelenik meg az baj, szomorú hogy ennyire zajos a kép 1600 ISO-nál.

Másrészt meg napközben miért fotózol több ezer ISO-n?

2016. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


1, Ugyanaz az a gép gyártó időnként használ más-más által gyártott (beszállított) érzékelő lapkát. Itt is ez van.

2, Rengeteget számít a beépített zajkezelése a gépnek, ami modellenként eltér.

3, Ne vicceljünk azért nem véletlen nem egy kategória a kettő gép. :)

2016. márc. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ha nem lenne egyértelmű itt a lényeg:


Nikon D60: 23.6 x 15.8 mm CCD sensor,


Nikon D3: 36 mm × 23.9 mm CMOS


Ez akkora komoly különbség mintha nagy őzike szemekkel rácsodálkoznál, hogy egy Ferrarinak jobb a gyorsulása, mint a zsigulinak. :)

2016. márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy a D3 fullframe.

Az hogy szebb a zaj az alatt azt értem, mint már írtam is, hogy olyan mint a filmes korszak iso szemcséje a filmen.

Nem én fényképeztem, egyik képet sem, csak példának hoztam fel. Na de már látom meg lett tulajdonképpen válaszolva a kérdésem: eltérő lapka, fullframe és más szoftver szóval mindenben eltér, oké.

Köszi

2016. márc. 9. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!