Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy válaszoljak a " milyen...

Hogy válaszoljak a " milyen fényképezőgéped van? " kérdésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok . Egy elèg buta kérdésem lenne . Van egy nagy kompakt fényképezőgépem ami úgy néz ki mint az objektivesek (amúgy annyi különbsèggel hogy nem lehet cserélni az objektivet). Van hogy kérdezik hogy milyen gépem van . Ilyenkor mit válaszoljak ? Mit szoktak mondani ? Márkát ? Tipust ?

#fotó #kompakt #objektív #Kényképezőgép
2016. márc. 27. 09:33
 1/6 anonim válasza:
Ahogyan arra válaszolsz, hogy "milyen telefonod van?".
2016. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a márkanév-típusszám kombó megadása eléggé bevált módszer.
2016. márc. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondhatod a színét is, de logikusabb a márka/tipus.
2016. márc. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy Pentax K-50 fényképezőgépem van. Mikor megkérdezik milyen fényképezőgépem van, azt mondom hogy egy Pentax K-50 fényképezőgépem van, most ezen mi olyan bonyolult?
2016. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó, hát igen. Én sem értem. Márkát, típust és hogy (ha az) csúcskompakt.

Egyébként meg szabad kérdezni hogy milyen típusról is van szó? Nekem azt mondd :)

2016. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

mondhatod a színét is, vagy azt, hogy kompakt, de ez inkább csak akkor jó válasz, ha azt akarod kifejezni, hogy (akár csak erről, akár egyáltalán) nem akarsz beszélgetni.


ha értelmes választ akarsz adni, akkor mondhatod a gép gyártóját és típusszámát, mondhatod, hogy egy kompakt/bridge géped van (attól függ, melyik kategóriába tartozik), vagy hogyha ennyire nem tudod és nem is érdekel jobban, akkor mondhatod, hogy csak valmi kis egyszerű. ha épp kéznél van a gép, akkor elég lehet egyszerűen megmutatni, hogy "ilyen".


én utálok a fényképezőgépemről beszélgetni, mert nem a gépen múlik, hogy milyen lesz a kép, hanem azon, hogy mire és hogyan használod a gépet és akik a géppel vannak elfoglalva, azokkal általában úgysem szoktak megtalálni a közös hangot, úgyhogy én vagy azt szoktam mondani az ilyen kérdésekre, hogy fekete, vagy azt, hogy nagy és nehéz...

2016. márc. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!