Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul mondhatom azt hogy...

Angolul mondhatom azt hogy enjoy, ha italt szolgálok fel étteremben? Mit válaszoljak ha megköszönik?

Figyelt kérdés
A you're welcome olyan erőltetettnek hangzik nekem. Ha megköszönök valamit,azt szokták rá mondani hogy that's alright,that's fine,that's ok,no problem. Mondhatom a vendégnek én is,vagy az udvariatlanság és ezt csak baráti körben használják?

#egészség #angol #Anglia felszolgálás #you're welcome
2016. márc. 26. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Most tulajdonképpen mit is szeretnél mondani?
2016. márc. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja elnézést ha nem egyértelmű :D Szóval felszolgálom az italt,és amikor odaadom a vendégnek,mondhatom-e italnál is azt hogy "enjoy" (mint az ételnél), és amikor a vendég megköszöni,akkor mit válaszoljak rá. Inkább arra lennék kíváncsi,hogy a köznyelvben mit használnak,nem az iskolában tanultra,mert pl tanultuk azt is hogy "not at all" de én sosem hallottam még élőszóban.
2016. márc. 26. 09:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát szerintem erre nem szoktak semmit mondani. Leteszed elé az italt, és mondod, hogy enjoy, aztán továbbállsz.
2016. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 San Bernardo ***** válasza:
73%

Az angolszász nyelvterületen a "jó étvágyat" nagyon ritka, inkább csak sznobok mondják franciául a bon apetite-ot.


Felszolgálóként viszont lehet sokszor hallani (jobb helyeken) az "enjoy your meal!"-t, ami ugyenez, és udvarias.

Ha megköszönik, SEMMIT nem mondasz rá, csak udvariasan visszanézel és MOSOLYOGSZ, bólintasz. Ez a gyakorlat.


Ha megköszönnek valamit, a gyakorlatban megint általában a mosoly, a bólintás, és egy hümmögés a válasz.

A "not at all" és hasonlók akkor jók, ha tényleg szívességet tettél (adtál valamit amit kértek, stb.). Étel, ital megköszönésére nem kell semmit mondani, az "enjoy your meal"-t a felszolgáló akkor mondja, mikor ő leteszi az asztalra, és az utána a thank you-ra már nincs viszontválasz, csak mosoly, és bólintás.

2016. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. ápr. 4. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!