Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldről behozott autó...

Külföldről behozott autó magyarosításához milyen papírok kellenek? Szülőtől kapom az autót, akkor is kell adásvételi, vagy van erre valami másik papír? Mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés

2014. jún. 1. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Kétnyelvű adásvételi, forgalmi, törzskönyv, rendszám.

NKH műszaki, majd regadó.

Ha ezek megvannak okmányirodában megkapod a forgalmit, rendszámot.

Törzskönyvet postázzák pár napon belül.

Ha más nevén van az autó, főleg szülő, akkor mondhatod hogy elkérted.

Ezzel lehet átbaszni a desztót, akkor is ha tied az autó.

2014. jún. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az autót ausztiában használja szülő, viszont ő vesz egy másikat ez pedig hozzám kerül magyarországra. Az autót az én nevemre szeretném íratni, viszont az adásvételibe a vételár is kell számlával mellékelve.

Mégvalami, neki az régi rendszám kell az új autóra és nekem kéne intézni a dolgokat. Hogyan tudok rendszám nélkül menni vele? Rendőrségről kell kérni valami papírt?

2014. jún. 1. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:

rendszám nélkül nem mehetsz sajnos.

Honosítani kell.

[link]

2014. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ma voltam utánakérdezni a dolgoknak és választ kaptam mindenre. Mellékesen, rendszám nélkül is lehet menni, ezt a rendőrségen be kell jegyeztetni.
2014. jún. 2. 15:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Komolyan??? Ezt hogy? Meséld már el kérlek pont nekem is erre lenne most szükségem!
2014. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen bemész a rendőrségre, viszed a kocsi papírjait, illetve az adásvételit is gondolom és ott elintézik neked. De ha felhívod a rendőrséget, vagy bemész tuti elmondják pontosan. :)
2014. jún. 2. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Adásvételi? Miért nem írtok róla egy ajándékozási szerződést? Mondjuk a regisztrációs adó, vagyonszerzési illeték, + az okmányok költségeit így is ki kell fizetni.
2014. jún. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!