Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mire való a Zorkij C kamerán...

Mire való a Zorkij C kamerán a mellékelt képen kijelölt cucc?

Figyelt kérdés

Mit lehet ezzel beállítani?

[link]

Próbáltam utánanézni sok helyütt, de ezt a dolgot sehol se írják..



2016. ápr. 9. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy a hátralévő képkockaszámot mutatja?
2016. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nem, mert ezt a kezeddel kell forgatni, beállítani, ha nem nyúlsz hozzá, az idők végezetéig úgy marad.

a képkockaszámláló az a felhúzóval van egybe építve

2016. ápr. 9. 23:29
 3/14 anonim ***** válasza:

a régi gépeken nem volt egybeépítve a felhúzóval :)


Akkoriban bizony fejben számoltál, és ezt tudták segíteni az ilyen trükkök, hogy egy kis mutatót tudtál tekerni.

2016. ápr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
ui: egyébként nem lehet, hogy új korában még mozgott, csak meghibásodott?
2016. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4: Nem lehet, és azt látom hogy ezen a gépen a felhúzóval van egyben a képkocka számláló, az is eltartott egy ideig mire megfigyeltem hogy mindig eggyel nagyobb számnál áll meg :DD

#5: Köszi, szóval ha jól értem akkor ezt csak akkor tudom használni ha ráteszem a vakut (ami nekem nincs xD), és késleltetni tudom vele azt az időt hogy elsüsse? Mondjuk nem valami nagy késleltetés az 5-25 ezred mp :D

2016. ápr. 10. 10:16
 7/14 anonim ***** válasza:
A vaku villanásnak is lehet egy erősödő szakasza, egy csúcsérték, meg egy csökkenő szakasz és ez a beállítás lehetővé teszi, hogy az expozíció minél pontosabban a vaku fényének a csúcsán történjen. De csak a videó szövegéből gondolom, tapasztalatom nincs róla. Lehet, hogy csak a régi vakuknál volt ennek jelentősége. Nem zárom ki, hogy nem is örökvakunál használták ezt, hanem csak egyes-vakunál.
2016. ápr. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem.

Mi az az örökvaku egyébként? :D

2016. ápr. 10. 11:55
 9/14 anonim ***** válasza:
Az a fajta vaku, amiket manapság használunk. Az egyesvaku "égőjét" becsavarták, exponáláskor elégett benne a villanáshoz szükséges anyag, aztán kidobták. A tartósan használható gázkisüléses vaku akkora fejlődés volt, hogy az "örökvaku" elnevezést kapta, annak idején.
2016. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja értem, szóval amit régi filmekben látok, amit fényképészek használtak, és kisült, az az egyesvaku.
2016. ápr. 10. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!