Canon EF 40mm f/2.8 vagy Canon EF 50mm f/1.4?

Figyelt kérdés
Egyelőre crop vázra (jövőben remélhetőleg ff váz), tárgyfotókhoz és kis mélységélességű portrékhoz.

2016. máj. 3. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor inkább az 50mm-es jobb választás lesz.
2016. máj. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az 50/1.4-et nem ajánlom, ha mindenképpen Canon 50-est akarsz, akkor az 1.8 jobb választás. Az 1.4-es nem egy túl jól sikerült üveg, azt szokták mondani, hogy az 1.8-as a legjobb ár-érték arányú, az 1.4-es meg az egyik legrosszabb a canon palettán :)



Egyébként nehezen összehasonlítható a két objektív, 10mm egyrészt elég sokat számít alul, másrészt a fényerő az 1.4 mellett szól, az STM motor meg a másik mellett, kérdés, hogy videozásra akarod e használni (ha nem, akkor egyértelműen a fényerőt válaszd), és melyik gyújtótávolság fekszik jobban az igényeidhez, én minden esetre egy 50/1.8 STM-et vennék

2016. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
50, de vagy 1,8, vagy a Sigma Art. A Canon 50 f1,4 nem egy penge objektív...
2016. máj. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

A canon 50 ek úgy általában nem elég jól sikerült optikák. Régebben egy 1.4 es canonra ruháztam be, mert nem nagyon voltam képben a dolgokkal. Azt azért számold bele, hogy 2 es rekesz alatt nem érdemes használni még videóra sem, bár ott kevésbé feltűnő a lágysága.


Ja és a fókusz is katasztrofális, bár mivel amúgy is sok m42 es optikám van már rászoktam a kézi fókuszra és neked is ezt ajánlom, ha mindenképpen canont akarsz.


Ha nem eseményt fotózol, hanem ahogy mondtad inkább portrékat, inkább egy helios 58mm es obit ajánlok kb 5 e ft ért hozzá lehet jutni és élességre legalább olyan jó mint a canon. Hátránya, hogy meg kell tanulnod kézzel fókuszálnod, ami kezdetben kényelmetlen lehet. Még ehhez annyit, hogy legtágabb rekeszen(f2)kb olyan az élessége mint a canon lerekeszelve ugyan ennyire, viszont elég érdekesen viselkedik ellenfényben. Én mondjuk imádom a becsillanását, de lehet neked mondjuk nem jön be. 2.8 on meg tűéles, szépen rajzol és az általad írt 40es meg innen indul szóval gondlom ez nem nagy probléma.


Kb ennyi. Összegezve: ha a legolcsóbban akarod megúszni, akkor helios, vagy canonból az 1.8as változat, de semmiképpen sem az 1.4.

2016. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, tényleg hasznos volt (mentek a zöld hüvelykujjak). Utánaolvasva meg lettem győzve, hogy egy Canon 50 f1.4 tényleg nem éri meg a többletköltséget, főleg az új, fémbajonettes 1.8 STM piacra kerülésével. Szerintem ő lesz a befutó, mert bármennyire is felületesen hangzik, a 40-es pancake ráadásul túl röhejesen is néz ki.:)
2016. máj. 4. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
EF 50mm f/1.4 hiába csábítóan fényerős obi, sok rosszat hallani róla, így a 40 mm-est venném.
2016. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!