Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D7200 vagy Canon 70D?...

Nikon D7200 vagy Canon 70D? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Gépet szeretnék váltani. Jelenleg Nikonom van, öreg már, nem elég (autofókusz, gyorsaság, ISO, stb.). A fent említett két gépet néztem ki.

Nikonnál más nem játszik, FX-re nem telik, D3k-5k szegmens egyáltalán nem érdekel, lejjebb menni nem szeretnék (D90ről van szó, beépített motor és hasonlók kellenek, ha Nikonnál maradok). Összvissz két obim van jelenleg, a kit amit nem használok és egy régebbi fix 50-es. Őszintén szólva nem a kedvencem a D7200, sok benne a számomra felesleges elem, parasztvakításnak érzem ennyi pénzért, még ha új és jó is. Ha Nikonnál maradok, legalább van má objektívem és ismerem is.

A Canon 70D az, ami még belefér, hisz hasonló az áruk, bár ehhez nem lenne objektívem (a többit nyilván eladnám), mivel alapból is ezt használom, egy fix 50-est szereznék be mellé. A Canon kezelhetősége egyelőre nem olyan szimpatikus, de fogcsikorgatva biztosan bele tudnék szokni. Jobban tetszik az objektívpark (olcsóbb), az autofókusz rendszer, videó stb. Van ismerős Canonos, kitobit nem venném meg csak azért, hogy legyen, de kölcsönkérni tudnék.

Megéri a váltással való macera? Jelenleg szimpatikusabb a Canon, de persze bennem van az ismeretlentől való félsz is...

A válaszokat előre is köszönöm.



2016. máj. 2. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A pöttyet jobb af és zajkezelés, meg buffer kivételével nincs lényegesnek mondható különbség a 7200 és 7100 között, viszont jópár10ezer pénz az eltérés. A meglévő obikkal egyeütt én a 7100ra voksolnék, a szimpátia, megszokás kérdése is a döntö érvek között van - szerintem.

Ha nem kell a patent élőképes af és a kihajtható tapi-kijelző, a 70D kilőve, ha kicsit jobb af és zajkezelés sem elsődleges szempont, akkor a 7200 is ugorhat (úgy gondolom, d90ről minden tekintetben fejlődést fog hozni a 7100as)

2016. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Van ráció abban, amit mondasz.

Hosszú távra terveznék (amennyire lehet még a mai gépekkel), a következő lépés több objektív beszerzése lenne (sportra, állatokra kellene elsősorban, de amíg ez nincs meg, megelégszem a fix 50-el való szórakozással), ezért az iso és az af elég fontos. Valószínűleg keresek valami helyet, ahol mindet ki lehet próbálni, hogy lássam, elég lenne -e "csak" egy D7100.

Köszönöm a választ, de másokét is szívesen látnám még!

2016. máj. 3. 10:29
 3/9 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a kihajthatós kijelzőt, a videót, élőképet is kihasználnám, ha lenne (a D90 videójánál a telefonom jobb videót csinál :-), tehát nem vagyok az ilyen "eretnekségek" ellen. De persze nem létkérdés a meglétük, hiszen eddig is megvoltam nélkülük.
2016. máj. 3. 10:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Próba szemcsere, az élőben történő kipróbálás is eldöntheti, gyorsaság, ergonómia, gombkiosztás, menü, stb, ezutóbbiak akkor valószínűleg ismerősek lennének a 7ezres szériánál :)

(előző voltam)

2016. máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

én is évekkel ezelőtt ez a 2 márka között vacilláltam, de nem ezek a típusok, csak leírom a véleményem :)

A Canont választottam, hatalmas csalódás volt. Elemmel működött, aminek örültem, hogy nem töltögetni kell. DE az összes elemet, amit próbáltam (tescostól kezdve a legdrágábbig, a töltőstől az összesig) 2 kattintás után lemerítette. Nem lehetett megörökíteni semmi fontos eseményt nem tudtunk rendesen megörökíteni csak telefonos fényképezővel. Kb. 2 éve a szekrényben áll, semmi haszna nincs.

Szóval nekem többet Canon nem kell, akkor se, ha fizetnének :)

2016. máj. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az utolsónak is köszönöm a választ, sajnálom hogy neked rossz tapasztalatod volt. Ennek ellenére egy részem a Canon felé hajlik, de csak mert a Nikonok közt jelenleg nincs olyan, amiért úgy igazán rajonganék vagy aminél azt érzem hogy feltétlenül szükségem van rá (vagyis ahhoz nem elég nagy a pénztárcám :-), viszont annyira megszoktam már a Nikonok kezelését és sok tekintetben (számomra) jobbnak tartom, hogy szerintem maradok ennél a márkánál. Ha alkalmam nyílik rá kipróbálom mindegyik típust, addig még rakok félre pénzt (maximum objektív lesz belőle, az sosem ár :-). Köszönöm a segítségeteket!
2016. máj. 19. 22:19
 7/9 anonim válasza:
Utolsó vagyok megint... Egyébként egy ismerősömnek (akinek szintén Canon gépe van, bár nem 100 ezres) szintén ez volt a gondja. A másik észrevételem pedig az lenne, hogy egyre több emberke kezében, nyakában látok Nikont és köztük vannak profi fotósok is. Talán nem véletlenül :)
2016. máj. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@#7

Amatőr szinten sem azon múlik a jó fotó,hogy mivel fotóz az ember,profi szinten meg főleg nem.De ha mégis el akarjuk dönteni,akkor sem a gép a kérdés,hanem az obi.A profi fotósok többsége még mindig Canon-t használ,de csak az obik miatt.

2016. máj. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hát én nem úgy vettem észre, de mindegy, nekem 8, mit vesz a kérdező :) Bocs,hogy beleszóltam a profik beszélgetésébe!!!
2016. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!