Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lehetséges IP kamerát kókányol...

Lehetséges IP kamerát kókányolni? Szeretnék egy IP kamerát elérni a hálózaton belül, nincs hozzá beltéri egység. LAN kábellel össze van kötve a routerrel, de a router nem oszt neki IP címet, ha a MAC címét ki tudnám deríteni már az is sokat segítene.

Figyelt kérdés

2016. máj. 12. 10:20
 1/5 vatafak ***** válasza:
rtfm
2016. máj. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez idáig értelmes. Nincs manual.
2016. máj. 12. 11:21
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

Ha fix IP címes akkor nem oszt nekik a router IP címet. A kézikönyv egyébként leírja az alap IP címet, de ezekhez a noname kínai IP kamerákhoz ritkán van normális kézikönyv.

Esetleg megpróbálhatod megkeresni az IP címet valamilyen hálózat scannelő progival. Pl.: [link]

Beltéri egység nem muszáj hozzájuk, hiszen lehet keresni hálózati (NVR) rögzítőszoftvert. Sajnos ezeknek viszont vagy egy kompatibilitási listájuk, nem működnek minden kamerával.

2016. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

Valamilyen IP címének lennie kell ha rajta van a hálózaton. A mac címmel nem sokra mennél ha meg is lenne.

Egyébként tényleg jó megoldás lehet az ip scanner progi amit az előző írt. Aztán a kínai ip kamerákhoz adnak egy kis ip scanner programot, ami kamerákat keres a hálózaton. Na most ezek szokták látni márkafüggetlenül az összes kínai ip kmaerát, mint például a Foscam hoz adott ip camera tool, vagy ip search tool is lát mindenféle más kínai ip kamot is.

Aztán még ki is resetelheted a kamot, akkor visszaáll alapra, alapon meg a dhcp be van ezekben kapcsolva, de elérhetőek egy default ip-n is.

2016. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos az IP scanner se talál semmit, a kamerának adtam tápot és Lan csatlakozást a routerrel. A reset gombbal már többször próbálkoztam, a router érzékeli, hogy valamit csatlakoztattam mert jelzi de nem jutok tovább. Ugyan van RGB-s csatlakozás is rajta de azzal nem megyek sokra. Annyit tudok a kameráról, hogy H.264 IP Camera van rá írva. Viszont nekem gyanus, hogy Foscam származék.
2016. máj. 15. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!